Prekonajte ľahko a rýchlo závislosť na cukre

Chcete schudnúť, ale bráni vám v tom chuť na sladké, ktorú onedlho skrotíte tak, že si dáte obľúbenú čokoládovú tyčinku? Ak patríte k ľuďom, ktorí sú na cukre doslova závislí, potom sa vám pravdepodobne nepodarí schudnúť, ak sa závislosťou nebudete bojovať. Našťastie skrotiť či respektíve zbaviť sa závislosti na cukre nie je nič ťažké, naopak sa jedná o pomerne jednoduchú vec, ktorá vyžaduje len pevnejšia vôľu a trochu odhodlanie. Ponúka sa teda otázka – ste dostatočne odhodlaní na to, aby ste skrotili svoju chuť na sladké?

Upracte špajze aj chladničke

Prvým krokom na ceste k životu bez cukru je upratovanie špajze a upratovanie chladničky. Keď doma nebudete mať ňu sladkého, logicky nebudete mať, čo maškrtiť. Ak nejaké cukrovinky v špajze máte, nemusíte ich vyhadzovať, ale porozdávejte treba deťom v susedstve.

Hlavne, nech vám neklesne cukor v krvi

Na sladkosti a cukrovinky si ani nespomeniete, ak vám neklesne cukor v krvi. Ak vám cukor v krvi klesne, automaticky budete sladké vyhľadávať, respektíve budete vyhľadávať takzvané rýchle cukry, ako sú nielen cukrovinky, ale aj pečivo alebo čokoláda. Lenže spomínané suroviny sú len prázdnymi kalóriami, ktoré vášmu telu naozaj nič nedajú. Aby vám neklesol cukor v krvi a aby sa nedostavila podráždenosť a únava, vyplňte svoj jedálniček dostatočným množstvom celozrnného pečiva. Tiež zaraďte do jedálnička ovsené vločky alebo veľa zeleniny.

Zostavte si jedálniček

Veľmi vám pomôže, ak si naplánujete, čo budete jesť. Zostavte si preto jedálniček, jednotlivé pokrmy si pokojne nachystajte dopredu, aby ste nestrácali čas varením. Pokiaľ si jedálniček nezostavíte, ak nebudete vedieť, čo máte v daný okamih jesť, automaticky siahnete po Tučnieme, sladkom alebo mastnom jedle, ktoré ste chceli eliminovať. Nezabúdajte si do jedálnička pridávať desiaty, a to napríklad v podobe zeleniny alebo proteínové tyčinky.