Osviežte svoj dom treba fialovú

Bytové doplnky sú súčasťou domácnosti. Ak sa v dome nenachádza žiadne také doplnky, potom je domácnosť sama o sebe veľmi smutná, nezabývane, neútulná. Dnes však len ťažko odoláte tak krásnym veciam, ktoré sa ponúka v obchodoch. V obchodoch dnes nájdete toľko krásnych vecí za dobré ceny (ak viete, kam chodiť), že len ťažko si ich nedonesie domov. Je to však len dobre, pretože vaša domácnosť vďaka nim nebude aspoň nudná a nezabývane.

Ak sa však rozhodnete ísť cielene pre doplnky do vašich obľúbených obchodov, mali by ste mať na pamäti to, aké doplnky si vlastne kúpite – teda aké farby. Kombinácia farieb vo vašom dome robí veľa, robí vlastne domácnosť moderné. Ak máte domácnosť svetlú, dajme tomu treba bielo múrov s kombináciou šedej, potom je načase kúpiť si nejaký kontrastný doplnok, ktorý rozžiari a osvieži váš dom. Nezáleží na tom, či je to spálne alebo obývacia izba, každá miestnosť si zaslúži rozjasniť.

Kontrasty sa väčšinou využívajú hlavne v červenej alebo v pestro žltej variante. Nebojte sa ale ani oranžovej alebo napríklad pestro zelené či veľmi obľúbené fialové.

Fialovú do domácnosti?

A prečo nie? Fialová farba je krásna, je osviežujúci, je pestrá, je pozitívny. Nebudí vo vás žiadny stres, neprivádza vám depresie ako čierna farba. Dnes je navyše fialová veľmi moderné. Síce sa nejedná o tohtoročnej najmodernejšie farbu, ale v dome by mala mať svoje miesto. V obchodoch dnes nájdete kopu doplnkov fialovej farby, teda sa stačí len rozhodnúť.

Čo fialového si kúpiť?

Samozrejmosťou sú fialové sviečky. Ak ich nájdete vo svojej vonné verzii, máte vyhrané. Na okenné parapety posázejte obľúbené izbové rastliny, napríklad fialky sú tou najlepšou voľbou. O fialky sa navyše nemusíte dvakrát starať, len je nezabúdajte zalievať a nevystavujte ich priamemu slnku. A nezabudnite tiež otrhávať uschnuté kvietky, ktorým sa nevyhnete.