Nespoliehajte sa na mrkvovú diétu – nefunguje

Mnoho žien chce čo najrýchlejšie schudnúť, samozrejme to však nikdy nejde tak rýchlo, ako by si želali. Mnoho žien túži po tom, aby schudli napríklad do štrnástich dní, ale už sa neohlížejí na to, čo im toto rýchle schudnutie prinesie. Samozrejme to nie je iba o JOJO efektu, ktorý sa tu výrazne prejaví, ale je to tiež o nepřejícných zdravotných problémoch, ktoré bohužiaľ priazeň, keď budeme dodržiavať neobľúbené diéty. 

Diéty sú mnohokrát však spôsob, ako rýchlo schudnúť, a preto do toho ženy idú. Bohužiaľ. Už si naozaj neuvedomujú, čo im to privodí. Lenže na internete je napísané, že to stopercentne funguje, tak prečo kto vie komu neveriť, keď nám sľubuje rýchle a efektívne schudnutie? 

Aké diéty sú aktuálne obľúbené? 

Medzi najobľúbenejšie diéty dnes patrí mrkvová diéta. Jedná sa o diétu, ktorá spočíva len v jedení mrkvy. Mrkva sama o sebe je veľmi zdravá a hlavne je dobrá pri chudnutí, len sa to s ňou nesmie preháňať a hlavne sa s ňou nesmie držať diéta. Mrkva pomáha dostatočne schudnúť vtedy, keď žijete zdravým životným štýlom, pretože ak pravidelne, kvalitne, dostatočne a zdravo jete, potom je vám dokáže s prebytočnými kilami pomôcť tak, že vo vás vyvolá pocit sýtosti. Nebudete sa tak prejedať, nebudete si tak nakladať ďalšie porcie alebo jesť viac, než by ste v skutočnosti mali. 

Avšak v podobe diéty nie je mrkva tá najlepšia voľba. 

V čom spočívajú mrkvovej diéty a ako majú pomôcť schudnúť? 

Mrkvové diéty sľubujú schudnutie zhruba do štrnástich dní, keď podľa všetkého máte schudnúť treba 10 kíl. Ovšem budete trochu trpieť hladom, aj keď mrkva pomáha pocitu nasýtenosti. Ráno sa pije mrkvová šťava, ktorá sa vlastne pije po celý deň. Pre spestrenie jedálnička je mrkva tiež možné chrúmať v celku, alebo si ju uvariť, ale nemiešajte ju do nejakých iných pokrmov, kde už to nie je iba o mrkve. 

Lenže toto hladovanie vám potom v konečnom dôsledku k ničomu nebude, pretože u tejto diéty je dokázané, že sa JOJO efekt dostaví pomerne rýchlo – skôr, ako by ste to čakali.