Najdrahšie topánky na svete. Investovali by ste do nich?

Obuv je dôležitou súčasťou každého oblečenia. Niektoré ženy za rok za topánky neutratia takmer nič, pretože si ich kupujú vo výpredaji alebo z druhej ruky. Teraz sa pozrieme na presný opak a preskúmame topánky, za ktoré miniete niekoľko miliónov eur. Ktoré sa vám páčia najviac?

Nech žije Nike!

Americká značka športového oblečenia a obuvi nedávno predstavila jedinečnú limitovanú edíciu. Toto vydanie obsahuje repliku obuvi, ktorá sa objavila vo filme Návrat do budúcnosti. Tenisky sa pôvodne objavili v roku 2011. Bolo však jasné, že to nebude stačiť, a tak o päť rokov neskôr vyšlo ďalšie vydanie. V prvom vydaní bolo 1 510 párov, v druhom vydaní len 89 párov. Spoločnosť Nike zároveň hneď uviedla, že topánky sa nebudú používať na náročné aktivity, ale ako výstavný kúsok. A cena? 22 000 eur.

Jada Dubai predstavila klenot

Značka so sídlom v Spojených arabských emirátoch predstavila čerpadlá Passion Jewelers. Je to umelecké dielo, ktoré je po obvode pokryté 236 diamantmi. Na špičke topánky je jeden centrálny 15-karátový diamant. Výroba topánky trvala niekoľko mesiacov. K dispozícii bol len v hoteli Burj Al Arab. Cena? 14 a pol milióna eur.

Mesačná hviezda ovládla rebríčky

A tu sú. Tieto topánky sú skutočne najdrahšie topánky na svete. Je to dielo od Antonia Vietriho. Zapamätáte si názov Moon Star a je možné, že sa vám o nich bude dnes snívať. Tento pár topánok môžete získať za 17 miliónov eur. Topánky sú vyrobené zo zlata, ale to nie je všetko. Obsahujú aj 30-karátový diamant. Ako čerešnička na torte bol na ich výrobu použitý meteorit z roku 1576. Inšpiráciou pre návrh bola najvyššia budova sveta, hotel Burdž Chalífa. Päty symbolizujú túto budovu. Samozrejme, tieto topánky sú investíciou, nikto by si ich nevzal na bežnú večeru.

Ktorý z týchto skvostov sa vám páči najviac? Chceli by ste chodiť v topánkach, ktoré symbolizujú mrakodrap?