Lacná rodinná dovolenka v okolí slovenských termálov

Liptov je jeden z najkrajších a turisticky najzaujímavejších regiónov Slovenska. Región je známy pre svoje rozsiahle lesy, kyselky, minerálne pramene a liečebné kúpele. Na Liptove žil tiež známy slovenský zbojník Juraj Jánošík, ktorého v roku 1713 chytili vo Valaskej Dubovej. Na tomto mieste sa dnes nachádza Jánošíkova koliba, kde môžete vyskúšať tradičnú slovenskú kuchyňu. 

Turisticky obľúbeným mestom je Liptovský Mikuláš, ktorý si, vďaka svojej kráse a rozmanitosti, zamilujú dospelí i deti. Za návštevu rozhodne stojí unikátny ZOO Kontakt. Táto ZOO bola vôbec prvá na slovenskom, kde je dotýkanie zvierat povolené. Stretnete tu medvedíkmi, líšky, levy, tigra alebo pumu. Prehliadka je spojená aj s výkladom o živote zvierat a radami, ako sa k nim správať. ZOO sa nachádza v blízkosti Aquaparku Tatralandia. Milovníci adrenalínu by mali navštíviť Hurricane Factory Tatralandia. Hurricane Factory Tatralandia je jediný aerodynamický tunel na slovenskom a v širšom okolí. Jedná sa o miesto, ktoré Vám poskytne rovnaký pocit ako pri voľnom páde – tu však budete v bezpečí pod dohľadom inštruktora. 

Ak sa radi dozviete niečo z histórie zábavnou formou, môžete navštíviť Archeoskanzen Havránok, ktorý sa nachádza neďaleko Liptovského Mikuláša. Archeoskanzen Havránok je keltský a stredoveký skanzen s ukážkami obydlia, systémom opevnenia, obetiskom a stredovekým Hrádkom. Na brehu priehrady Liptovská Mara sa nachádza pôvodná veža kostola Panny Márie, ktorá pochádza z 12. storočia. 

Čo treba Bešeňová? 

Len niekoľko kilometrov od Archeoskanzen Havránok sa nachádza termálne kúpalisko Gino Paradise Bešeňová, kde sa určite oplatí zostať minimálne dva dni. Jedná sa o veľa vyhľadávanou lokalitu v okolitej Bešeňovej a preto je dôležité zistiť dostupnosť voľného ubytovanie, prípadne využiť neďalekého ubytovanie v apartmánoch Polónyi. Apartmány sú vzdialené len 2 km od Gino Paradise Bešeňová a ponúka ubytovanie v trojlôžkových a štvorlôžkových apartmánoch. K pobytu máte navyše možnosť zakúpiť vstupenky do Gino Paradise Bešeňová a do Tatralandie za zvýhodnenú cenu. 6 kilometrov od Bešeňovej leží Lúčianský vodopád, ktorý je ako jeden z 5 významných slovenských vodopádov vyhlásených za národnú prírodnú pamiatku. Je 12 m vysoký a padá do malého jazierka. Raritou je aj to, že sa nachádza uprostred kúpeľnej obce Lúčky. 

Len 4 km od Gino Paradise Bešeňová leží obec Partizánska Ľupča, kde sa nachádza apartmány Jarmila. Apartmánový dom ponúka ubytovanie v troch plne vybavených apartmánoch. Ak dávate prednosť ubytovanie v rodinnom penzióne s raňajkami, nepochybne budete spokojní v Penzióne Šindler. Ten ponúka ubytovanie v jednolôžkových a dvojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Ďalšou obľúbenou možnosťou ubytovania v Patrizánské Ľupči je Hotel Harmonia ponúkajúci ubytovanie v dvojposteľových izbách s prístelkou. V cene pobytu je tiež raňajky formou bufetu a je možné dokúpiť aj večere. Iba 20 km od Partizánskej Ľupči sa nachádza obľúbený aquapark Tatralandia, kde si zábavu užijú ako deti tak dospelí. V Tatralandii je 11 termálnych bazénov, 23 tobogánov a 2 karibské bazény. Ak sa rozhodnete z Partizánskej Ľupči vyraziť do Tatralandie tak si urobte malú zastávku v obci Svätý Kríž. Tu sa totiž nachádza rovnomenný drevený kostol, ktorý patrí k najväčším svojho druhu v Európe. Do svätého kríža bol premiestnený v roku 1974 z obce Paludza, ktorá je dnes zatopená priehradou Liptovská Mara. Kostol je unikátny nielen svojou architektúrou, ale aj kapacitou – naraz pojme až 6 000 ľudí.