Jarný detox mozgu: Úžasná sila potravín

Niektoré potraviny, bylinky alebo koreniny môžu detoxikovať mozoček. Nielenže naštartuje správne mozgové funkcie, ale uľahčí aj celý proces regenerácie, ktorý prebieha počas spánku. Ako na to?

Prospech pre váš mozog a celkové zdravie

Keď si budete pravidelne dopriavať nasledujúce potraviny, váš mozog bude schopný oveľa lepšie regenerovať svoje časti. Pravidelná konzumácia nižšie uvedených potravín tiež zlepší vaše kognitívne schopnosti. Okrem iného sa však postaráte aj o účinnú prevenciu. Alzheimerova choroba sa nevyskytne, ak budete tieto dobroty konzumovať pravidelne. Čo jesť?

Hlavné jedlo s kurkumou

Toto obľúbené korenie sa vyznačuje nezameniteľnou farbou. Farbivo, ktoré kurkuma obsahuje, sa nazýva kurkumín. Nie je to však len potravina. Táto prospešná látka sa stará aj o detoxikáciu nášho mozgu. Podporí jeho správne fungovanie a dodá nášmu telu vytúžený antioxidant. Kurkumín sa postará aj o zníženie rozpadu nervových buniek mozgu.

Dobrý čaj alebo prípravok na podporu mozgu

Obnovenie mozgovej činnosti a detoxikácia mozgu je špecialitou jednej významnej rastliny. Ide o ginkgo biloba. Tento prírodný prípravok si môžete dopriať prostredníctvom výživových doplnkov alebo povzbudzujúcich čajov. Ginkgo biloba sa ľahko postará o podporu krvného obehu v priestore nášho mozočku.

Budeme kloktať

Nemusíme ho však len konzumovať. Silný šalviový čaj slúži ako účinné kloktadlo. Doprajte si ju aspoň dvakrát denne a pocítite príjemnú úľavu od častých dýchacích ťažkostí. Šalvia sa stará aj o dobrý stav nášho mozgu.

Budeme jesť orechy

Konzumácia orechov je veľmi prospešná pre náš mozog. Napríklad vlašské orechy môžu podporiť normálnu činnosť mozgu, čo je veľmi vítané najmä vo vyššom veku.

Správne zostavená strava zabezpečí, aby sa váš mozog mohol ľahšie detoxikovať.