Ikonické róby, ktoré sa zapísali do módnej histórie. Spomínate si na nich a na ich nositeľky?

Aj keď je ešte skoro, do obchodov sa napriek tomu začali dostávať krásne plesové róby, ktoré budú tento rok in. Mnohé ženy už uvažujú, že sa na plesovú sezónu pripravia už teraz, preto premýšľajú nad kúpou krásnych šiat, ktoré sú ešte stále k dispozícii vo veľkosti, ktorú majú. Onedlho sa pravdepodobne vypredajú a mnohé ženy budú zaspávať s plačom, pretože si nestihli kúpiť šaty, ktoré sa im páčili. Pokiaľ nad kúpou uvažujete preto, že neviete, či ich vynosíte viackrát ako len raz, prinášame vám zoznam ikonických rób, ktoré sa zaradili medzi nesmrteľné. Pokiaľ sa aspoň trošku približujú tej róbe vašej, neváhajte už ani minútu nad kúpou.

Červená róba z Pretty Woman

Spomínate si na nestarnúci film Pretty Woman, kde hlavnú úlohu stvárnila nádherná Julia Roberts? Potom sa vám určite vybaví aj nádherná červená róba, ktorú Julia ako Vivian skombinovala s nádherným šperkom a bielymi rukavicami. Táto róba sa dostala medzi nadčasové a uchvacuje ženy už dlhé roky.

Je zaujímavé, že niekoľkokrát spomínaná róba sa nemala vo filme objaviť. Tvorcovia si priali vyslovene čierne šaty, ale nakoniec ich návrhárka Marilyn Vance, ktorá má červené šaty na starosti, presvedčila o tom, že sa k hlavnej hrdinke viac hodí.

Šaty na zlatých špendlíkoch

Pokiaľ si spomínate na rok 1994, určite sa vám vybavia aj krásne šaty Elizabeth Hurley, ktoré vzbudili vlnu kladných aj negatívnych ohlasov. Dôvodom bolo to, že šaty držali na bokoch len vďaka zlatým spínacím špendlíkom. Je zázrak, že šaty počas večera nespadli.

Svadobné šaty filmového plátna

Kto by nemiloval fantastický seriál Sex v Meste a aj jeho filmové spracovanie. Vo filme sa Carrie Bradshaw vydáva a má na sebe asi najextravagantnejšie biele svadobné šaty všetkých čias. Svadobné šaty, ktoré sa vo filmovom filme ukázali zhruba v roku 2008, sa zaradili k najpamätnejším šatám vôbec.