Idete do Dánska? Máme pre vás tipy, čo zaradiť do itinerára

Cestovanie je dneska jeden obrovský hit, ktorý miluje nejeden z nás. Ak máte voľný víkend, vyjdite si napríklad do Dánska, čo je krásna krajina plná dych berúcich stavieb. Letenky sú do Dánska pomerne lacné, oplatí sa ich kontrolovať, pretože často sú letenky do Dánska v akčných ponukách. Ak budete mať šťastie, kúpite si letenku aj za tisíc korún, čo je skutočne parádny. Až budete mať letenky, začnete si plánovať cestu. Aby vaše plánovanie bolo jednoduchšie, rozhodli sme sa vám spísať niekoľko zaujímavých miest, ktoré v Dánsku môžete vidieť. 

Ako sme spomenuli, Dánsko je nezabudnuteľná krajina, ktorá je špecifická svojou architektúrou. Okrem toho sa tu nachádza mnoho krásnych pamiatok a je tu obdivuhodná príroda, ktorú si nesmiete nechať ujsť. Ak ešte stále zvažujete, kam sa do Dánska vydať, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi. 

Za Hamletem na jeho zámok 

Ak milujete klasické Shakespearovské hry, nemôžete si nechať ujsť aj krásny renesančný zámok, na ktorom pobýval Shakespearov Hamlet. Jedná sa o obdivuhodný hrad Kronborg, ktorý leží v dánskom Helsingør. Jedná sa o jeden z najvýznamnejších renesančných zámkov vôbec a je taky jeden z najkrajších v severnej Európe. Leží na krásnom brehu Baltského mora, čo mu dodáva ešte krajší atmosféru. 

Čo sa týka histórie, jednalo sa pôvodne o pevnosť, ktorá bola prestavaná práve na monumentálne renesančný zámok. Pôvodný pevnosť slúžila predovšetkým k obrane, ale tiež sa tu vyberala clá od prechádzajúcich cez či plávajúcich lodí. 

Dánsky Legoland nielen pre deti 

V Dánsku je veľa dych berúcich miest a napodiv je jedným z nich aj tunajšie Legoland, ktorý je určený nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Tento raj plný stavebníc Lego je turistickým cieľom už nejakú niekoľko rokov. Svoje brány otvoril už v roku 1968, a to neďaleko pôvodnej továrne na Lego. 

Za tú dobu sa Lego vyvinulo tak, že sa z neho stala neoddeliteľná súčasť nielen Dánska, ale každej detskej izby. Deti si tu užijú predovšetkým skladačku, dospelí zase ocenia predovšetkým detail a prepracovanosť mnohých tunajších modelov.