Efektívne podnikania vďaka poznámkam

Správny podnikateľ musí čítať – veď to je úplne jasné. Nemyslí sa tým čítať romány, detektívky alebo rôzne dobrodružné príbehy, vďaka ktorým by ste sa zakaždým ocitli na úplne inom mieste a žili by ste úplne iný príbeh. Myslí sa tým knihy o podnikanie, prostredníctvom ktorých chcú teraz veľmi úspešní podnikatelia oznámiť svoje myšlienky iným. Chcú, aby ste sa vďaka ich radám a tipom vyhli nepríjemným úskaliam, na ktoré jednoznačne narazíte počas svojho podnikania. Vďaka trikom sa s nimi však rýchlo vysporiadate, a to len vďaka tomu, že skrátka triky nájdete v knihách. Nie nadarmo sa hovorí, že v knihe nájdete odpovede na všetko, len sa musí dobre hľadať.

Každý správny podnikateľ však využíva ešte jednej pomôcky, ktorá vám značne pomôže pri správnom rozhodovaní. Okrem iného aj vďaka nej nebudete zabúdať. Kúzlo netkvie len v diári, kam si budete písať všetky potrebné schôdzky a povinností, na ktoré nesmiete zabudnúť. Avšak mnohokrát máte urobiť len banálne, hoci potrebnú vec, ktorú si do diára nemáte nutkanie napísať, ale napísať si ju niekam potrebujete. Majte pri sebe teda tiež aj nejaký bloček, pretože poznámky vám mnohokrát môžu zachrániť vaše podnikanie, a to doslova.

Poznámky nie sú pre hlúpe, ale práve pre tých chytré!

Možno si myslíte, že písať si poznámky je nevhodné a je len pre inteligentne nižšiu vrstvu ľudí. Ovšem mýlite sa. Zabúdať môže každý a bežne sa to tiež stáva mnohým ľuďom, či už sú akokoľvek múdrejší či úspešnejší. Fór tkvie v tom, že úspešní si robia poznámky pravidelne. Nemusí si prkotiny písať do diára, ale vždy si ich napíšu na kúsok papiera a nalepí na miesto, ktoré určite uvidia v daný okamih, kedy poznámku musí splniť. Tak to skrátka funguje. Veľakrát nám poznámky pomôžu aj na rôznych školeniach, kedy sa chceme niečomu naučiť. Keď nás niečo zaujme, prečo by sme si to nepoznamenali? Veď je z deväťdesiatich percent jasné, že by sme danú vec do konca prednášky dočista zabudli.