Dovolenka pri mori s deťmi: kam vyraziť, aby si užila celá rodina?

Pokiaľ máte deti, viete, že je veľmi výhodné zvoliť miesto, kde sa deti vyšantia. Ideálne bez vašej aktívnej účasti. Zatiaľ čo vy odpočívate a opaľujete sa alebo si vychutnávate letný miešaný drink, vaše ratolesti si užívajú najrôznejšie detské atrakcie (samozrejme pod vašim dohľadom). V mieste, kde pre deti nič nie je, ich musíte neustále strážiť. Pretože keď sa deti nudia, vymýšľajú si rôzne druhy „nepeknej“ zábavy. Kam tento rok vyraziť na dovolenku, aby sa splnili očakávania vaše aj vašich detí?

Najobľúbenejšie destinácie

K moru sa tento rok s deťmi najčastejšie vyráža do Grécka. Ale aj Turecko a Egypt sú „children friendly“, čo znamená, že majú deťom čo ponúknuť. Bazény, detské ihriská, animačné programy a množstvo ďalšieho. Česi tento rok najčastejšie volia štvorhviezdičkové hotely s all inclusive, v termíne najčastejšie od 2. júla. Záujem o dovolenke pri mori je tento rok veľký. Ďalšími obľúbenými destináciami sú aj Bulharsko, Chorvátsko, Tunisko, Taliansko, Španielsko a Kanárske ostrovy.

Detské kluby

Niektoré cestovné kancelárie pripravujú pre deti rôzne akcie. Tak napríklad už pri platení sú deti zadarmo. Alebo v mieste pobytu môžete využiť rôzne detské kluby, ktorým velí českí animátori. Vaše deti sa tak môžu skvele zabaviť aj bez rodičov. Tieto kluby sú dostupné po celý týždeň (menšie hotely nemusia takéto kluby mať alebo nie sú po celý týždeň), obvykle od 10:00 do 12:00 a od 15:00 do 17:30. Večer môže byť navyše ďalší program, ako sú rôzne tancovania alebo diskotéky.

České kluby

Kluby, v ktorých operujú česky hovoriaci animátori, môžete nájsť práve v najobľúbenejších detských destináciách. V Grécku, Tunisku a Bulharsku sa môžete stretnúť s klbkom Čedog, v Chorvátsku zase dominuje klub Neptún (z tých českých). Deti môžu do klubu vstúpiť a odísť z neho kedykoľvek ich napadne, nemusia sa nutne zúčastňovať všetkých organizovaných akcií.