Čo podniknúť s rodinou cez víkend v Prahe či jej okolí?

Premýšľate nad tým, kam sa vydať s rodinou cez víkend? Príde k vám rodina zo zahraničia alebo z druhého konca republiky? Určite nechcete sedieť doma a celé hodiny hrať stolové hry, určite chcete niečo podniknúť, niečo vidieť. Keď sa napr budete nachádzať v Prahe alebo v blízkom okolí tohto mesta, máme pre vás niekoľko tipov, čo podniknúť a kam sa vydať.

Čakajú na vás pražskej pamiatky

S Prahou sa úzko spája tunajšie pamiatky, za ktorými sa schádza turisti z celého sveta. Ak patríte k ľuďom, ktorí v Prahe ešte nikdy neboli, potom odporúčame zavítať na Karlov most (ideálne v skorých ranných alebo neskorších večerných hodinách, kedy sa tadiaľ neprechádza desiatky turistov), ​​taktiež odporúčame zavítať na Pražský hrad alebo napríklad na Staromestské a Václavské námestie, ktoré sa k nášmu hlavnému mestu neoddeliteľne spája.

S deťmi za zvieratami

Ak idete do Prahy s malými deťmi, potom odporúčame zavítať do tunajšej zoologickej záhrady, ktorá sa radí k najväčším u nás, či odporúčame zavítať do Zoo kútika v Chuchle, kde si budú môcť zvieratá deti i pohladkať. V Prahe je však mnoho ďalších miest, kam sa za zvieratami vydať a z ktorých budú deti doslova unesené.

Za dobrým jedlom a gastronomickými zážitkami

Praha ako taká je plná kaviarní a štýlových podnikov, kam sa môžete vydať za dobrým jedlom. Odporúčame však vyjsť si kúsok za Prahu, a to konkrétne do mesta Řevnice za Prahou. Práve tu sa totiž nachádza luxusné reštaurácie európskej kuchyne so zameraním na talianske špeciality, ktorú môžete poznať pod názvom Corso. Reštaurácia Corso je známa svojou sezónnosť, milou obsluhou, a ešte príjemnejšie prostredím, v ktorom sa budete cítiť ako doma. Lákadlom je aj tunajšia šéfkuchár Daniel Holan, ktorý zbieral svoje skúsenosti nielen v zahraničí, ale aj v preslávených pražských podnikoch, ako je reštaurácia SOHO alebo Zdenek`s Oyster.