Čo obléknúť deťom do divadla alebo na koncert

Chystají se vaši předškoláci nebo školáci na divadelné predstavenie? Aké oblečenie by mali mať na sebe v prípade, že idú na predstavenie, alebo napríklad na koncert sourozence v základnej umeleckej škole?

Nielen odevy

Keď sa dozvieme, že naše dieťa čaká predstavenie v divadle, väčšinou tomu ani nevěnujeme pozornost. To je ale práve najväčšia chyba. Stále máme deti za malé a vôbec netušíme, že týmto prístupom budujeme vzťah k tomu, aby sme dobre oblékali i v budúcnosti. Zjištění, že nás čeká svatba, návšteva kulturní instituce nebo divadelní představení, by mělo být důvodem k zamyšlení.

Holky zľahčujú to maj

Zde musíme samozrejme priznať, že u holek je príprava o niečo jednoduchšie, a tiež lacnejšie. Nějakou tu sukýnku alebo reprezentatívne šatičky má snáď každá dievčatko vo svojom skrini. Samozrejme na predstavenie nemôže ísť v kostýme Elzy. V krásnych šatách s flitry, vo ktorých zářila u vianočného stromečku by to ale už šlo. Doplňte silonové alebo klasické punčocháče a pripravte dievčatko jednoduché balerínky. Levná varianta je zohnať je na bazárku alebo na tržnici, kde vás vyjdú na stovku.

Má-li vaše dievčatko kabelku na hranie, je v čase, keď ju využijete k svojmu účelu. Vložte do ní kapesníček a prípadne tiež peňaženku a je hotovo. Je chladno? Svetřík a kabátek bude skvelý tip.

Čo obléct klukům

Rostou tak rýchlo! Kým sukýnky a šatičky vydržia pomerne dlho, nohavice nepresvedčí. Už v dobe, kedy sa na kultúrnej akcii dozviete, preto čo najskôr jednu. Samozrejme môžete synovi poriadiť nový padnúci oblek, nie je to ale nutné. Bazárky fungujú a na sociálnych sieťach alebo na webe s oblečením seženete, čo potrebujete. Potom stačí poriadiť motýľku a kapesníček a máte krasavce.

Návštevou vo správnom odeve vysielate divadlo jasný signál svojim deťom. Je v poriadku sa krásne obléci a pohrať si s módou.