Chudnutie a chyby, ktorých sa pri ňom dopúšťame

Pomaly, ale isto sa blíži jar, čo znamená, že do leta chýba už len tri mesiace, počas ktorých môžeme schudnúť do plaviek. Bohužiaľ pevná a štíhla postava k nám nepríde mrknutím oka – musíme pre ňu naozaj drieť. Pravidelná strava, pitný režim a cvičenia sú tri pravidlá, vďaka ktorým dosiahneme to, po čom snívame, a to do letných mesiacov, musíme ale začať ihneď. Dbajme ale na to, aby sme sa nedopustili zbytočných chýb, vďaka ktorým by sme efektívneho schudnutie nedosiahli. 

  1. Polsiedmej večer? To už nejem! 

Veľa ľudí si mylne myslí, že ak zje ešte nejaký druh potravín po šiestej alebo po siedmej večer, telo už nespaľuje. Teda všetko, čo strávi, sa premení na nechcené kilá, ktoré potom idú len ťažko schudnúť. Nie je zakázané po šiestej hodine jesť, len dbajte na to, aby ste jedli vždy dve hodiny pred spánkom. 

  1. Cvičím, teda môžem jesť úplne všetko 

Omyl! Torty na odmenu po sto kľukoch sú absolútne neprijateľné. Každú nezdravú surovinu spaľujeme naozaj strašne dlho, dajme tomu napríklad vypití jednej malej fľaše coca-coly. Síce vypití tejto fľaše zaberie sotva pár minút, ale spálime ju až za viac ako hodinu. Polhodina teda naozaj nestačí. Ak si navyše po polhodinovom cvičení doprajeme za odmenu nejakú sladkú bodku, spaľovať môžeme teda takmer neustále. 

  1. Stop diétam!

Diéta je veľkým nepriateľom každého chudnutia. Je nielen ťažké ju dodržať, ale aj s ňou vôbec začať. Lenže diéty sú v absolútnom rozpore s chudnutím, pretože síce schudneme päť kíl, ale následný JOJO efekt je úplne neuveriteľný. Síce vďaka chudnutie stratíme päť kíl, ale naberieme opäť ďalších dvadsať. Nemyslite ani len zlomok sekundy na ovocné, zeleninové či trebárs ryžovej diéty, o ktorých hovorí v televíziách. Je všeobecne známe, že dopoludnia sa odporúča jesť predovšetkým ovocie, popoludní skôr zelenina. Drastické diéty v sebe ale často nesú predovšetkým celodenné konzumácii napríklad citrusov. A tie samozrejme nášmu telu neprospievajú.