Ako sa prestať prejedať? Spôsobov je rovno niekoľko

Veľká väčšina z nás si rovnako ako každý rok stanovila predsavzatia. A vo väčšine prípadov sa predsavzatia zhodovalo – musím schudnúť! Bohužiaľ realizácii tohto predsavzatia zabraňovala jedna vec, a síce neustále prejedanie sa. Mnoho ľudí si nevie povedať pri jedle dosť a musí zjesť všetko, čo sa na tanieri vyskytuje. Lenže to je kameň úrazu – to je dôvod, prečo schudnúť nedokáže. Našťastie nehovoríme o probléme, s ktorým by nešlo niečo urobiť. Práve naopak – urobiť s ním niečo dá.

Stačí si osvojiť niekoľko návykov a zvykov. Aj keď to bude zo začiatku ťažké a človek bude mať tendenciu jesť stále veľa, postupne si žalúdok zvykne na menšie prídely a naučí sa s nimi pracovať. Je to len o vytrvanie.

Jedzte dopolosyta

Zo všetkého najskôr sa musíte naučiť prestať jesť všetko, čo vám bude pridelené na tanieri. Naučte sa vnímať svoje telo a vo chvíli, keď sa budete cítiť spolovice plní, jesť prestaňte. Jesť by sa malo spravidla dopolosyta. Aby ste pocit toho, že ste hlad zažehnali, nepremeškali, jedzte pomaly a v pokoji. Ak budete jesť rýchlo, za pár minút zistíte, že ste sa vlastne opäť veľmi prejedli.

Zaraďte do jedálnička vlákninu

Ďalším spôsobom, ako sa prestať prejedať, je zakomponovať do jedálnička viac vlákniny. Potraviny s vlákninou vie človeka zasýtiť na dlhú dobu. Jedlá bohaté na vlákninu majú v žalúdku tendenciu „napučať“, čo povedie k dlhodobejšiemu pocitu sýtosti.

A kde túto nepostrádateľnou živinu nájdete? Napríklad v strukovinách, zelenine, tiež v cereáliách.

Hlavne žiadne nervy a stres

Ako sa vyhnúť prejedaniu? Ako sa prestať prejedať? Hlavne sa vyhnite stresu a zbytočným nervom. Prepadnutie stresu môžete riešiť opäť prejedaním, tak pozor na to. Rozhodne sa nenervujte ani vo chvíli, keď sa raz za čas prejete. Nikto nie je bez chyby a prepadnúť depresiám z jedného takého prehrešku by mohlo viesť k ďalšiemu.