Chov vtáctva ako stále obľúbenejšie koníček. Budete chovať holuby alebo andulky aj vy?

Potrebujete svoj voľný čas vyplniť nejakým zaujímavým koníčkom a zároveň hľadáte nejakého adepta na vášho domáceho maznáčika, o ktorého by ste sa mohli starať a vďaka ktorému by ste nikdy neboli sami? Čo treba sa dať na chov vtáctva! To je koníček, ktorý vám skvele vyplní voľný čas, na druhú stranu vám prinesie okrídleného spoločníka, ktorý vám bude robiť spoločnosť.

O chovu vtákov si každý myslí, že je to dávno zakázanej hobby. Je síce pravdou, že sa jedná o jeden z vôbec najstarších koníčkov, aké kedy vôbec boli, ale pravdou tiež je, že sa práve tento koníček dostáva do popredia a získava na popularite. Predsa len sa jedná o takzvaný offline koníček, teda k nemu nepotrebuje mobilný telefón ani inú technológiu. Na chvíľku tak vypnete a vzdialite sa rýchlo ubíhajícímu internetovému svetu, v ktorom každá deň žijete.

Dôvodov, prečo teda začať správať vtáky, máme nespočetne veľa. Otázkou však je, aké konkrétne vtáky správať?

Vtáky pre začiatočníkov

Ak si samozrejme trúfate na veľké exotické papagáje hneď zo začiatku, potom do toho. Začiatočníkom však odporúčame trochu iné vtáky, ktorí budú skvelými spoločníkmi. Napríklad andulky sú nenároční okrídlení spoločníci, ktorí toho k životu a k svojej spokojnosti mnoho nepotrebujú. Podobne je na tom kanárik, ktorý potrebuje len peknú vtáčiu klietku. Dokonca je možné chovať aj holuby, ak im teda kúpite dostatočne veľký holubník, kde budú môcť tráviť svoje dni.

Na obydlia záleží

Kým holubom je nutné zaobstarať ešte holubia vlet, iným vtákom postačí správne chovateľské zariadenia, teda inými slovami obydlia, v ktorom budú bývať. Kým papagájom sú určené skôr vonkajšie voliéry, menším vtákom postačí klasické klietky pre vtákov. Nech už ale hľadáte akékoľvek obydlia pre vtáky, postavte si ho zo stavebnice Aluhobby, ktorá je vysoko kvalitná nielen vďaka hliníkovým profilom, z ktorých sa skladá.