Zatočte s upchatými pórmi ľahko a rýchlo. Prezradíme, ako na to

Ženy si veľmi dobre uvedomujú, že ich pleť je len odrazom ich vnútorného stavu. Rovnako tak si veľmi dobre uvedomujú, že pleť je súčasťou celkového vzhľadu a že jej nedokonalosť môže celkový dojem pokaziť. A tak sa snažia dnes a denne o pleť starať, aby bola krásna, pružná, mladá. Bohužiaľ niekedy sa stane, že sa na tvári objavia čierne bodky alebo upchaté póry. Najmä upchaté póry sú pre mnohé ženy problém, ktorý nevedia, ako vyriešiť. S tým poradíme.

Upchaté póry sú veľmi častým kozmetickým problémom, ktorý ženy trápi. Väčšinou sa vyskytujú spoločne s čiernymi bodkami, ktoré tiež nie sú zrovna pekne vyzerajúce. Mnohé ženy sa snažia zakryť tieto nedokonalosti korektorom, ale tým si to len zhoršujú. Je potrebné s problémom zatočiť. Poradíme, ako.

Odličovanie je základ kvalitnej starostlivosti

Ak sa pravidelne neodličujete, ak sa odličovať zabúdate, nemôžete sa čudovať, že vás trápi upchaté póry. Odličovanie je základom kvalitnej starostlivosti o pleť, večerné odličovanie by malo byť ženským rituálom. Ak budete mať kvalitný odličovač, pekne vám z pleti vytiahne nečistoty a vyčistí póry, čím sa zabráni ich upchatiu.

Pleťové oleje pleti škodí

Máte kozmetické prípravky olejovej štruktúry? Alebo si často doprajete olejové masáže? V tom prípade vy sami svojej pleti škodíte a vy sami si póry upchávajú. Prípravky s olejovou štruktúrou alebo takzvané ťažké kozmetické produkty nie sú pre pleť s upchatými pórmi vhodné. Rovnako tak je potrebné vymeniť make-up, ak má olejové prísady, aj keď vám podľa vás sedia.

Umývajte si tvár studenou vodou

Pokiaľ chcete po ránu trochu stiahnuť póry, doporučujeme si ráno umyť tvár studenou vodou. Ideálne je vychladenie termálna voda, ktorá pleť pekne prebudí, a navyše ju perfektne prekrví.

Poznáte mikrojehličkování?

Ďalšou možnosťou, ako sa zbaviť upchatých pórov, je takzvané mikrojehličkování. Ide o koncept, ktorý je založený na samoobnovovací schopnosti pokožky. Pri nej dôjde nielen k prečisteniu pórov, ale tiež sa zlepší vzhľad jaziev alebo sa obnoví pružnosť pokožky.