Chcete sa aj ako prepracovaná mama cítiť dobre?

Máte za sebou perný deň okolo detí, riadu a varenia. Neviete, čo skôr, nestihli ste sa vlastne ani naobedovať, a keď prejdete okolo zrkadla, vydesíte samého seba. Špinavé tričko, kruhy pod očami a tepláky, ktoré už majú svoje najlepšie roky za sebou. Ako sama sebe zdvihnúť náladu aj sebavedomie? Aj doma môžete mať štýl, ktorý je pohodlný, a pritom dobre vyzerá. Verte, že sa budete cítiť lepšie aj ako vyťažená žena v domácnosti!

Som pre seba dôležitá?

Pridajte do svojho domáceho šatníka kúsky, ktoré si kúpite preto, že chcete vyzerať dobre, a sú len pre vás. Môže to byť oversize tepláková súprava, môže to byť teplý župan alebo mäkučká mikina z kvalitného materiálu. Nie je to plytvanie, ani to nie je zbytočné. Dávate tým (nielen sama sebe) najavo, že ste pre seba dôležitá, aj keď ste ešte nestihli vyžehliť kôš bielizne a upiecť deťom zdravý koláč.

Ale nemám na seba čas

Ženy na materskej s deťmi často venujú všetok svoj čas a pozornosť svojim milovaným deťom a úplne zabudnú na starostlivosť o seba. To sa odráža v ich sebahodnote, sebavedomí, celkovej radosti zo života av neposlednom rade – v ich vzťahoch. Byť skvelá mama je jednou z rolí, ktoré v živote máme. S rolou mamy by sme však nemali pustiť svoje ďalšie role, napríklad rolu partnerky.

Vzhľad alebo vnútorná pohoda?

Mnoho partnerstiev sa rozpadá po narodení dieťaťa. Z prieskumov ale vyplýva, že je to málokedy kvôli zmene vzhľadu ženy po pôrode. Ženy sa v celodennom kolotoči okolo detí cítia nedocenené a preťažené. Majú pocit, že nikto nestará o nich, že zrazu nemajú vlastný život a čas pre seba. Ale dámy, pozornosť a starostlivosť si potrebujeme dávať aj my samotné.

10 minút k pozornosti muža

Môže to byť pekné oblečenie, desaťminútová masáž nôh, meditácia, skrátka tým, čo je pre nás dôležité a robí nám dobre. Starostlivosť o seba nás vracia k pocitu sebahodnoty a sebavedomia. Aké dôležité sme samy pre seba, také dôležité sme aj pre nášho partnera. Doprajme si aspoň raz za čas to najlepšie a uvidíte, že aj vás muž začne byť pozornejší.

Pridaj komentár