Akým jedlám sa vyhnúť, pretože spomaľujú metabolizmus?

V posledných rokoch rad ľudí naozaj premýšľa o tom, čo jej. Síce si nie všetci počítajú kalórie, ale už sa Nepchajte nezdravými potravinami, pretože si váži vlastného zdravia, navyše nechcú vyzerať ako bacuľky. Aj keď si však rada ľudí kadečo zisťuje o jedle a o stravovanie celkovo, nájdu sa medzi nami jedinci, ktorí si nie sú istí tým, čo jedia, ktorí nevedia nič o jedle, ktoré konzumujú. A to mnohé pokrmy spomaľujú metabolizmus človeka!

Pokiaľ sa práve snažíte schudnúť, je pre vás správne fungovanie metabolizmu naozaj kľúčové. Práve vy by ste si mali dávať pozor na to, čo jete alebo čo je súčasťou vášho jedálnička. Rovnako tak by si mali dať pozor na konkrétne potraviny tí, ktorí nechcú ničím narušiť fungovanie metabolizmu. Prezraďme si preto niekoľko konkrétnych potravín, ktoré za spomalením metabolizmu stojí.

jogurty

Raňajkujete ráno jogurty? Potom patríte k veľkému množstvu ľudí. Ľudia sa naozaj naučili raňajkovať jogurty, ale neuvedomujú si, že práve tieto mliečne produkty stoja za ich spomalením metabolizmu. Ak nestojíte o spomalenie vášho metabolizmu, odporúčame sa jogurtom aspoň na nejakú dobu vyhnúť alebo ich konzumácii výrazne obmedziť. Samozrejme ani v tomto prípade je nesmieme hádzať všetkých do jedného vreca – vhodné sú ku konzumácii kvalitnej gréckej jogurty, ktoré sa nedajú svojím zložením porovnávať s ochutenými jogurty, ktoré sú väčšinou plné cukrov.

hovädzie mäso

Hovädzie mäso bez znalosti jeho pôvodu – to je to najhoršie, čo si môžete dopriať na obed. V súčasnej dobe je hovädzie mäso niečo, pri čom si treba dávať pozor na jeho pôvod. Nie všetko hovädzie mäso je kvalitné, nie všetko mäso pochádza zo zvierat z bio chovov. Niektoré mäsa sú plné črevných baktérií, ktoré sa práve nepohodneme s vaším metabolizmom.

ovocné džúsy

Málokto si uvedomuje, koľko sa v jednej pohári ovocného džúsu nachádza cukru. Ak budete konzumovať vo veľkom tieto presladené nápoje, metabolizmu tým zrovna neprospejete. Radšej sa vyhnite presladeným nápojom a voľte obyčajnú vodu z kohútika.