Ako zvýšiť hladinu hormónu šťastia

Vstúpiť do nového roka, do prvých týždňov v novom roku s úsmevom na perách, to je veľmi dôležité a každý človek by na to mal pamätať. Ak vstúpime do nového roka so smútkom v očiach, nebude náš nadchádzajúci rok nič báječného alebo svetoborné. V prípade, že sa chcete po celý rok len smiať, odporúčame vedieť, ako zvýšiť hladinu hormónu šťastia. Áno, hormóny šťastia vo svojom tele skutočne máme, vďaka tomu na nás pasivita alebo negativita nemôže. Aby ste sa teda po celý dlhý rok len usmievali, prezradíme vám, ako prípadne navýšiť hladinu takzvaného serotonínu čiže hormónu šťastia.

Aj keď ste si možno mysleli, že zvýšiť hladinu šťastie nemožno, nie je to tak. Aj hladinu šťastie, ktoré pociťujeme, je možné navýšiť, my vám ostatne prezradíme, ako na to.

Čo jete?

Málokto si uvedomuje, že na našom pociťované šťastie sa tiež podieľa to, čo jeme. Strava je dôležitá pre veľa vecí, dokonca aj pre hladinu serotonínu. Aby ste neboli v depresii alebo smutní, mali by ste sa vyvarovať nesprávnej výžive, ktorá navyše vedie k problémom s doplňovaním tohto hormónu.

Ak chcete doplniť hladinu serotonínu, odporúčame začať jesť hlavne stredomorskú stravu, čo napokon odporúčajú aj odborníci. Práve stredomorská strava totiž obsahuje veľké množstvo vitamínu B12, tiež horčíka, zinku alebo železa. Práve stredomorská strava teda udržuje telo v úplnej kondícii.

Začnite sa hýbať

Pohyb je dôležitý ako pre telo a zdravie ako také, ale je tiež dôležitý pre doplňovanie hladiny serotonínu. Najmä pri behu sa uvoľňujú hormóny šťastia, človek potom razom zabudne na problémy a jeho život sa zdá byť lepším.

Okrem behu je však skvelá tiež cyklistika, plávanie, tanec alebo zumba, zvýšiť hladinu serotonínu však pomáha aj silový tréning alebo obyčajná chôdza, pri ktorej taktiež dochádza k zvýšeniu srdcovej frekvencie.