Ako zútulniť mestský park

Mestské parky sú miestom, kde sa stretávajú obyvatelia mesta všetkých generácií. Záleží však na tom, aké prvky sa v parku vyskytujú. Ako park zútulniť tak, aby prinášal úžitok mnohých obyvateľom?

Bez lavičiek ani ranu

Asi nikto z nás si nevie predstaviť mestský park, v ktorom by chýbali parkové lavičky. Pri prechádzkach ho ocenia všetky vekové kategórie. Ľuďom v rekonvalescencii alebo so zdravotnými ťažkosťami navyše možnosť na chvíľu si sadnúť prinesie nové možnosti trávenia času mimo domova. Lavičky sú romantickým prvkom každého mestského parku. Oživujú priestor, umožňujú sociálny kontakt medzi obyvateľmi.

Nová generácia si ho bude pamätať

Ak si prajete, aby ste v parku vytvorili miesto, ktoré ovplyvnia celú jednu generáciu, kúpte doň detské ihrisko. Priestor pre hranie ocenia tiež rodičia, ktorí si budú môcť oddýchnuť od všedných starostí a pozorovať svoje deti, ako sa zdokonaľujú vo svojom psychomotorickom vývoji. Porozprávať si tak s ďalším rodičom alebo nadviazať nové priateľstvá bude ešte jednoduchšie. Detské ihrisko je miestom, kde odrastie nová generácia vašej obce.

Je libo piknik?

Mestské parky sú miestom stretávania. Ľudia sa v nich schádzajú, aby si spoločne zašli na prechádzku. Prečo im ale nedopriať ešte ďalšie možnosti? Pokiaľ do parku nainštalujete pivné sety, miesto pre grilovanie, alebo ďalšie priestory, kde si môžu ľudia prísť spoločne porozprávať, stane sa váš park vítaným miestom stretnutia starých dobrých priateľov, ktorí si spolu doprajú piknik alebo príjemné grilovanie. Vďaka vášmu rozhodnutie tak bude žiť park smiechom a radosťou vašich obyvateľov.

Mestský park ponúka veľa možností využitia. Sústreďte sa na komunitu vašich obyvateľov a Zútulnite jeho priestory tak, aby sa stali jedným z miest, kde sa ľudia budú s radosťou stretávať a prežívať svoje príbehy. Možno vo vašom parku odrastie nová generácia, možno sa tu pravidelne budú stretávať starí priatelia.