Ako pôsobia kvety na zdravie? Pomáha aj klinček

V každej domácnosti by sme našli izbové rastliny. V niektorých domácnostiach by sme však okrem nich našli aj rezané kvety vo váze. Zatiaľ čo niektorí majú pugéty vo vázach pre parádu, iní vedia, že aj rezané kvety majú veľkú moc. Vedeli ste, že prospievajú nášmu zdraviu?

Neustále sa hovorí iba o bylinkách, ktoré nášmu zdraviu prospievajú. Lenže je pravdou, že aróma (a nielen to) rezaných kvetov má množstvo zdravotných benefitov. Vedeli ste napríklad, že klinček, ktorý je bohužiaľ označovaný za komunistickú kvetinu, vie efektívne bojovať proti stresu, úzkosti a celkovému rozrušeniu? Okrem toho má karafiát aj hojivé účinky na kožu, v jeho moci je aj zmenšiť opuchy, ktoré sa objavia na končatinách.

Karafiát však nie je jedinou rezanou rastlinou, ktorá pôsobí blahodárne na naše zdravie. Takých kvetov by sme našli v kvetinárstve celú kopu!

Pivonky proti menštruačným bolestiam

Pivonky patria každoročne k najobľúbenejším rastlinám, z ktorých sa viažu pugéty. Ich vzhľad je doslova dokonalý, avšak aj zdravotné benefity stoja za zmienku. Vedeli ste napríklad, že pivonky uľavujú od menštruačných bolestí? Ich zdravotné účinky sa brali do úvahy už v dávnej starovekej Číne, kde sa dokonca konzumovalo tonikum z kvetu pivonky.

Ruže pre krásnu pleť

Keď prechádzate okolo ružového kríka, pravdepodobne si ani neuvedomíte, že ruže obsahujú obrovské množstvo vitamínu C. Preto sa často konzumujú surové okvetné lístky ruží, pretože vedia zlepšiť krvný obeh, dokonca zmierniť depresiu. Okrem iného sa okvetné lístky ruží pridávajú do krémov a mastičiek a zlepšujú stav našej pokožky.

Slnečnica proti bolestiam v krku

O slnečnici je všeobecne známe, že sa otáča za slnkom. Lenže čo sa tak často nevie, je, že slnečnica bojuje aj proti bolestiam v krku. Vie tiež uľaviť od bolestivých vredov alebo ešte od bolestivejšej menštruácie.