Aké psie plemená sú agresívne a potrebujú viac pozornosti?

Súčasťou drvivej väčšiny domácnosti sú aj psíkovia. Psíci sú skrátka domáci maznáčikovia, ktorí vyžadujú síce veľa pozornosť a starostlivosť, ale za to nám dajú svoju nesmiernu a vernú lásku, ktorú v mnohých životných situáciách oceníme. Ako sme však spomenuli, psi vyžadujú obrovskú mieru pozornosti, ktorú nie sú schopní dať všetci majitelia. Ak patríte k ľuďom, ktorí sú časovo vyťažení, a viete, že na svoje psíkov nebudete mať čas, radšej si ich ani neobstarávajte. Najmä určitá plemená vyžadujú väčšiu mieru pozornosti ako iné plemená. Sú to zároveň agresívne plemená, ktorá, ak nevedia, kto je pánom, môžu veľmi zdivočieť. 

O psoch sa hovorí, že sú odrazom svojho pána. Ak im venujete svoju pozornosť, ich správanie je v norme, psíkovia sú vycvičení a slušní. Ak je však zanedbávate, psíkovia sú divokí a môžu aj ublížiť. Každý budúci majiteľ by si mal vážne premyslieť, aké plemeno si zaobstará, pretože každé vyžaduje niečo iné. Ak sa rozhodnete pre agresívnejší plemená, treba im dávať viac pozornosti ako iným plemenám. Otázkou je, aké plemená sa radí k tým agresívnejším. 

Povedali by ste, že tým nejagresivnějším plemenom je čivava? 

Zvažujete, že si zaobstaráte čivavu? Pripravte sa na to, že aj keď je tento psík veľmi malý, je skutočne veľmi arogantný a agresívny. Samozrejme bude svojho pána milovať, len treba mu dať dostatočnú pozornosť, pretože inak zdivejú. Nemyslite si, že k tým agresívnym psom patrí len veľké plemená. Aj malý psík môže narobiť veľké divadlo či veľkú scénu. Aj keď sa môže zdať, že tento psík by neochránil dom, nie je to pravda. Do prípadného lupiča sa zahryzne a nepustí. Navyše šteká, skáče a prská tak veľmi, že lupiča s prehľadom zaženie. 

Nemecký ovčiak si vyžaduje obrovskú mieru pozornosti 

Samozrejme agresívne plemeno nie je iba čivava, ale tiež aj mnohí ďalší psíkovia, a to konkrétne nemeckí ovčiaci. Do týchto psov by to človek povedal na prvý pohľad. Málokto by však povedal, že sa jedná o plemeno, ktoré je tiež jedným z najinteligentnejších. Pokiaľ mu teda budete dávať dostatočné množstvo pozornosti, čo tento psík vyžaduje, budete sa môcť radovať z dobre vycvičeného psíka, ktorý ochráni dom pred všetkými neželanými hosťami.