Aké bylinky pomáhajú na ochorenia slinivky?

Aké ochorenia v dnešnej dobe najviac sužujú obyvateľov? Rakovina sa síce vyskytuje veľmi často, bohužiaľ, ďaleko častejšie sú ale ochorenie pankreasu, ktoré sú pomerne problematické a zdĺhavé. Ochorenie pankreasu sa veľakrát vyskytne z čista, jasna, inokedy je to dôvod treba nadmerného pitia alkoholu. Odborníci sa ale zhodujú na tom, že za ochorenie pankreasu môže napríklad taky mastná strava a veľké množstvo mliečnych výrobkov, ktoré konzumujeme. Našťastie aj proti ochoreniam pankreasu možno bojovať, a to tak, že si naordinujeme bylinky. 

Ako sme spomenuli, najčastejším dôvodom ochorenia pankreasu je nadmerné pitie alkoholu, ale rozhodne to nie je jediný dôvod, na ktorým by sme sa mali pozastaviť. Najčastejším ochorením pankreasu treba chronický zápal alebo akútny zápal tohto orgánu, ktorý môže pankreas trvale poškodiť. V prípade, že budete piť bylinkové odvary a čaje, ktoré pankreas pozitívne ovplyvňujú, trvalému poškodeniu sa môže predísť. 

Aké teda bylinky pomáhajú slinivke, aké ju dokážu povzbudiť a pomôcť jej? 

horec žltý 

Jednou takou bylinkou je potrebné horec žltý. Jedná sa o bylinku, ktorá je najlepším parťákom pri zlej funkcii pankreasu. Stačí rozdrviť koreň tejto bylinky, ktorý si uvaríte a potom ho konzumujete (stačí si odkrojiť na špičku noža a zapiť). Existuje ale aj takzvaná tinktúra tejto bylinky, ktorá stimuluje zažívací systém, dokonca uľahčuje aj trávenie tukov. Bylinka nijako nezaťažuje žalúdok. 

Sladké drievko 

Sladké drievko je pre náš žalúdok niečo skvelého. Nielen, že povzbudzuje činnosť žalúdka, ale tiež pomáha Vášmu. Konkrétne urýchľuje hojenie slinivky po prekonaní problematického a dlhého zápalu. Ideálne je preliať lyžičku sladkého drievka horúcou vodou, následne necháte odstáť dvadsať minút a pijete pred jedlom. 

Existuje špeciálny čaj na pankreas 

Málokto to vie, ale v obchodoch nájdete aj špeciálne čaj na pankreas, ktorý je zmesou sladkého drievka, harmančeka, mäty, Zemežlč a medovky. Uľavuje od bolesti a pankreas podporuje v jej činnosti.