Túžite po kvalitných topánkach? Vyskúšajte známe/neznáme značky

Ak ste milovníkom kvality, potrpíte si aj na kvalitnú obuv. Bohužiaľ teraz väčšinu českých značiek zatienili značky americkej alebo inej zahraničnej značky. Dnes si ľudia pod kvalitnou značkou nepredstavia pravú českú značku vyrábajúcu skutočne kvalitnú obuv, ale predstavia si športové značky, ako sú Adidas, Nike alebo Reebok. Ak však chcete podporiť českých výrobcov, ktorí majú kvalitné české ručičky, odporúčame nakupovať v nižšie uvedených značkách, ktoré boli ešte donedávna známe, ale vďaka tomu, že sa na trhy dostali značky zahraničné, sa z kvalitných českých značiek stali značky neznáme, ktoré nie sú tak oceňované ako kedysi.

Českých značiek zaoberajúcich sa výrobou obuví je skutočne veľa. Človek by ich na jednej ruke nespočítal. Bohužiaľ vďaka obrovskej zahraničnej konkurencii sa dostala na výslnie iba značka Baťa, ktorá je dnes uctievaná aj v zahraničných krajinách.

Zamerajme sa teraz však na takú obuv, ktorá bola ešte donedávna známa, ale vďaka zahraničnej konkurencii sa na ňu takmer zabudlo.

Značka Snaha

Spomínate si na značku Snaha? Práve táto značka sa bohužiaľ dostala do ústrania vďaka spomínanej zahraničnej konkurencii. Značka Snah pôsobí na trhu už od roku 1945 a dnes o nej vedia mladí predovšetkým vďaka rozprávaniu pamätníkov. Značka sa v poslednom čase dočkala akéhosi boomu či comebacku, pretože ju odkúpil nový majiteľ. Teraz značka šije predovšetkým moderné topánky pre mužov aj ženy z kvalitnej usne, čo nie je tak typické pre českých výrobcov obuvi.

Značka Bohempia

Istou novinkou na trhu je značka Bohempia, ktorá má zatiaľ ružové okuliare pevne nasadené a verí, že odolá zahraničnej konkurencii a vydrží nátlak, ktorý bude zahraničná konkurencia spôsobovať. Značka Bohempia sa zameriava na tenisky, ktoré sa vyrábajú z konope. Ich design je úplne jednoduchý, takzvane minimalistický, a možno práve preto značka oslovuje toľko ľudí rôznych vekových kategórií. Ponuka je pomerne široká, vyberať si môžete z nízkych vysokých tenisiek, dokonca sú na výber aj aktuálne veľmi populárne slip-ony.