Aké superpotraviny zlepšia vaše zdravie?

O superpotravinách ste určite počuli. Ide o hit tohtoročnej doby, dalo by sa povedať, že sa jedná o trend vo svete zdravého stravovania. Superpotraviny sú potraviny, ktoré majú podľa všetkého oveľa viac živín a telu prospešných látok ako iné potraviny. Dokážu navyše s telom zázraky, pozitívne ovplyvňujú ľudské zdravie a často slúžia ako ochrana proti závažným a veľmi nebezpečným ochoreniam. Viete, aké konkrétne superpotraviny zlepšia vaše zdravie? Poďme sa vo svete superpotravín trochu vyznať.

Aj keď superpotraviny sú pre mnohých novinkou, jedná sa o slovo, ktoré sa začalo používať už v minulom storočí. Pokiaľ sa však zaujímate o zdravý životný štýl, určite sú superpotraviny súčasťou vášho životného štýlu už dlhé roky. Prezraďme si niektoré superpotraviny, ktoré nie sú také známe, ale ktoré za to dokážu s telom naozaj zázraky.

Poznáte spirulinu?

Spirulina je tmavozelená vodná mikroriasa, ktorú poznali už dávni Inkovia. Ide o superpotravinu, ktorá dokonale detoxikuje pečeň, ktorá navyše očistí krv a obličky, taktiež reguluje hladinu cholesterolu v krvi. A tiež pôsobí ako probiotikum, dokáže odstrániť zápchu a pozitívne pôsobí aj na nervový systém človeka.

A čo chlorella?

Chlorella je trochu známejšia, často sa používa ako doplnok stravy. Obsahuje hromadu vitamínov a minerálov, ako je napríklad horčík alebo zinok. Navyše sa dobre stravuje, dokáže uľaviť od alergií a bojuje proti únave. Dokonca zlepšuje trávenie.

Rybí olej ako strašiak mnohých z nás

Rybí olej ľudia poznajú zo svojho detstva, keď rodičia alebo starí rodičia nútili svoje deti konzumovať tento olej. Aj keď pre mnohých je rybí olej veľkým bubákom, treba povedať, že dnes si môžete rybí olej kúpiť ochutený, čo už nie je také hrozné. Rybí olej je rozhodne dobrý napríklad pre mozog, taktiež prispieva k zníženiu indexu telesnej hmotnosti alebo bojuje proti zlým náladám či depresii.