Toto sú topánky, ktoré ženy musia mať

Ženy milujú topánky! Topánky sú súčasť každého outfitu, bez nich by sme nemohli vyjsť na ulicu. Ak sledujete módu, tak moc dobre viete, že sú „in“ hlavne také topánky, ktoré sú doplnené o bambuľky (bambuľky sa skrátka v zimnej kolekcii dosť uchytili). Samozrejme aj vy, ktorí nie ste na tieto trochu extravagantné kúsky, si nájdete svoje obľúbenca. Súčasná ponuka obuvi je rozmanitá, ľahko s ňou doplníte svoj botník.

Každá žena by vo svojom botníku mala mať hneď niekoľko párov. K letu samozrejme patria žabky a baleríny, ale ak by sme mali myslieť na aktuálny chladnejšie počasie, je potrebné nakúpiť tieto páry topánok:

• Čižmy

V zime by sme bez čižiem nemali dať ani ranu. Jedine tieto topánky sú tak vysoké, že nám do nich sneh nevlezie. V súčasnej dobe sú populárne hlavne čižmy nad kolená alebo až ku kolenám. Tieto typy čižiem sa hodí hlavne k šatám alebo k sukniam, ale nebojte sa ich kombinovať s klasickými džínsy. Ak ste drobné postavy, radšej si kúpte čižmy klasické, ktoré sú do polovice stehien. Tie vás nebudú tak skracovať.

• farmárky

Pomerne obľúbenou obuvou sú farmárky. Na trhu nájdete mnoho značiek týchto topánok, záleží len na vás, aké topánky si kúpite. Je to masívny obuv s vyššou podrážkou, ktorá bola z počiatku modernej len v horčicovo hnedej farbe, ale teraz ju nájdete v mnohých rôznych farebných kombináciách.

• Poltopánky

Pokiaľ vo vašom meste nesneží a ak potrebujete ísť na dôležitú obchodnú schôdzku, siahnite po trochu elegantnejší obuvi – siahnete po poltopánkach. Ak nesneží, v poltopánkach je pomerne dobre. Navyše sú poltopánky skutočne elegantné obuv, ktorá dokonale doplní ako šaty či sukňu, ale aj klasické cigaretové nohavice.

• Chelsea topánky

Určite poznáte chelsea topánky – sú to topánky, ktoré sú vysoké zhruba k členkom a ktoré majú gumu po stranách. Práve tieto topánky sú aktuálne v kurze, nosili sa hlavne na jeseň, ale či vám počasie praje, môžete ich nosiť aj cez zimu.