Tipy na cesty: Lietanie a cestovanie s malými deťmi

Mnohí ľudia sa boja cestovať s deťmi, respektíve lietať s deťmi. Bojí sa o ich bezpečnosť, nevedia, ako dlhšiu cestu zvládnu, keď ani doma chvíľku neposedí. Ak však chcete ísť na dovolenku, deti musíte vziať sebou, preto sa bojte, ale nenechajte sa zastrašiť. Na internete nájdete mnoho rád a tipov, ako zvládnuť cestovanie s deťmi. Dokonca bolo vydané aj veľa publikácií, ktoré vám poradí. Aby ste však po takýchto tipoch či publikáciách nemuseli pátrať, prinášame vám zoznam rád a tipov na cestovanie s deťmi. 

Vybrali sme tie najpraktickejšie rady, vďaka ktorým svojim deťom zaručíte stopercentné bezpečie. Rady a tipy sa týkajú nielen lietanie, ale aj všeobecne cestovanie s deťmi, ktoré je o niečo náročnejšie ako cestovanie s partiou priateľov. 

Čo urobiť pred letom? 

Poďme si najskôr povedať, čo treba urobiť pred letom. Predsa len rokov je až ďalší level, najskôr je nutné sa na dovolenku poriadne pripraviť. To najlepšie, čo pre svoje dieťa môžete urobiť, je, že ho necháte očkovať. Bez očkovanie hlavne do exotických destinácií nejazdite. U nás sú síce deti očkované na rôzne choroby, ale v mnohých iných destináciách sú povinné, odporúčaná a voliteľná očkovania iná, pretože v každom kúte sveta vyčíňa úplne iná choroba. 

Napríklad pri ceste do Afriky je nutné sa očkovať proti žltej zimnici. Ostatné sú potom na uvážení každého z nás. 

Lietanie s deťmi 

Čo sa týka samotného lietania, nikdy nezabudnite vziať dieťaťu dostatočnú zábavu. Plastová motorka nestačí. Je potrebné dieťa zabaviť hneď niekoľkými spôsobmi. Máloktoré dieťa vydrží pri jednej hry, väčšinou sa začne zlostiť a chvíľku neposedia (teda ak zrovna nespí). 

Aby bolo dieťa v lietadle zabezpečené, dostáva so špeciálnou bezpečnostný pás, ktorý sa navlečie na váš pás a potom na pas bábätka. Ak takýto pás nedostanete, zažiadajte si o neho. Pripútanie bábätka bude hneď bezpečnejšie.