S bylinkami proti únave. Ktoré zaručene fungujú?

Pestujete na svojej záhradke bylinky? Ak áno, potom je možná používate pri varení. Bylinky totiž vie nejednému pokrmu vniesť do chuti príjemnú arómu a zvláštny nádych. Okrem toho však zatočí s nejedným zdravotným neduhom. Vie zatočiť s bolesťami žalúdka a všeobecne s bolesťami tráviaceho traktu, tiež uľavujú od prechladnutia alebo chrípky. A okrem iného pomáhajú aj pri únave. Že vás práve únava trápi? Poďme si povedať, ktoré bylinky s únavou zaručene zatočí.

Mäta nielen na žalúdočné problémy

Mäta patrí k najobľúbenejším bylinkám vôbec. Je známa predovšetkým preto, že vie zatočiť s bolesťami žalúdka. Lenže to nie je to jediné, čo mäta dokáže. Máte Perná vie tiež zlepšiť náladu a pomáha vyrovnať sa s intuitívnymi predtuchami a pocity. A okrem iného pôsobí proti únave, preto po nej siahnite, ak vám začínajú padať viečka.

Ženšen nielen na ženské problémy

Ženšen vie vyrovnávať hormonálnu hladinu, preto je táto bylinka užívaná predovšetkým ženami. Lenže ženy nie sú jediné, ktoré môžu z moci ženšenu ťažiť. Ženšen pomôže rozhodne aj mužskej populácii. Vie napríklad zvýšiť schopnosť organizmu zvládnuť stres, tiež znižuje únavu a prirodzene posilňuje zdravú funkciu nadobličiek. A okrem iného stojí aj za odbúravaním stresu a dlhovekosťou.

Aj žihľava uľavuje od únavy

Ďalšie bylinkou, ktorá uľavuje od únavy, je žihľava dvojdomá. U nej sa vie, že obsahuje celý veľa minerálov a vitamínov, navyše nemá žiadne negatívne účinky. Vie znížiť hladinu krvného cukru, tiež podporuje trávenie. A, ako sme spomenuli, uľavuje od únavy, ktorá na človeka môže padnúť nielen z dôvodu nevyspania.

Šalvia aj pre dobrú náladu

Ak vám ani jedna spomínaný bylinka nevonia, je možné dať šancu šalvii. Tá okrem to, že uľavuje od únavy, vyvoláva radostnú náladu a pomáha pri menštruačných bolestiach. Tiež je to účinný pomocník pri depresiách.