Obdobie pokrývok hlavy je tu. Aké sú teraz moderné a in?

Keďže už zima nie je tak teplé ročné obdobie, je potrebné sa pred chladnými zimnými dňami poriadne chrániť. To najlepšie urobíme tak, keď si kúpime vkusné pokrývky hlavy, ktoré tento rok našťastie frčí. V uplynulých rokoch sme sa za čiapku museli pomaly hanbiť, veď nám to len ničili účes a navyše neboli ani in. Našťastie tento rok je všetko inak. Pokrývky hlavy sa do módy dostali vo veľkom a my si môžeme užívať tepla, ktoré nám poskytujú. 

Keď však teraz vojdete do obchodu, možno vás prekvapí, koľko pokrývok hlavy je možné si kúpiť. Skutočne sa ich do obchodov dostalo toľko, že si jednu vysnívanú vyberie len málokto na prvý pokus. Prinášame preto tipy, nad akými pokrývkami hlavy neohrnout nos. 

  • Kapitánka

Určite ste si všimli, že sa do obchodov dostali takzvanej kapitánky. Jedná sa o čiapky, ktoré sú podobné tým, ktoré nosia kapitáni na lodi. Nemusíte si však kupovať modrobielou čiapku, stačí, keď si ju kúpite v klasickej čiernej farbe. Kapitánky sú moderné najmä vtedy, keď sú vyrobené z menčestru, čo je retro materiál, ktorý si obľúbite. 

  • bekovka

Že nosia bekovky len páni? Kdeže. Konečne sa do módy dostali aj bekovky pre ženy a ženy sa tak môžu radovať z nádhernej pokrývky hlavy, ktoré sa najčastejšie kombinuje so svetrom alebo s rolákom a kabátom. 

  • Barety

Francúzska móda sa tiež pomaly, ale isto ukazuje v Českej republike. Baretky sa stali obrovským módnym hitom, málokto čakal tak veľký ohlas, aký barety spôsobili. Kúpiť si ich môžete v mnohých prevedeniach, najkrajší sú tie, ktoré majú pestré farby, ale v zime znosíte aj také, ktoré sú v modrej alebo v čiernej farbe. 

  • Klobúky

Nesmieme zabudnúť ani na klasické klobúky, ktoré sme si zamilovali už pred dvoma rokmi. Odvtedy sú stále na trhu a od tej doby ich popularita rastie každým rokom. Už máte vo svojej zbierke nejaký klobúk alebo ste s touto pokrývkou hlavy čakali až na tohtoročnú jeseň?