Neplytváme vodou, šetríme našu peňaženku

Už ste počuli o tom, že sa budú zdražovať energie a voda? Dodávatelia najmä energií sa nechali počuť, že dôjde na rapídny zdražovanie, ktoré môže človeka naozaj bolieť – teda skôr jeho peňaženku V súčasnej dobe, kedy musíme platiť enormné nájmy, sa budú platiť aj vysoké čiastky za energie. Okrem energií sa tiež bude platiť za vodu, ktorá je taktiež veľmi drahá. A práve na vodu sa zamerajme. Ak platíte každý mesiac zálohy za vodu, máme pre vás pár tipov, ako vodou neplytvať. Aby ste sa na začiatku roka, kedy vám do schránky zavíta vyúčtovania, nezľakli svojho doplatku, odporúčame vám sa nechať našimi tipmi inšpirovať. 

Voda bola, je a bude drahá záležitosť. Existuje však niekoľko možností, ako s vodou šetriť. Nejedná sa o nič drastického, nebudete musieť nijako obmedzovať hygienu alebo sa sprchovať v práci (aj keď to by bola tiež možnosť), naše tipy sú reálne a ľahko realizovateľné. Ostatne sa presvedčte sami. 

Zalievajte kvetiny dažďovou vodou 

Ak ste majiteľom záhrady, viete, že najmä v čase jari a leta sa musí záhrada pravidelne zalievať a kropiť. Najmä sa musí zalievať kvetiny či pestované plodiny. Mnohí ľudia si natiahnu hadicu a pustí vodu z kohútika, lenže to je to najväčšie plytvanie vodou, akého sa môžeme dopustiť. Radšej používajte dažďovú vodu, ktorá je zadarmo. 

Stačí, keď si na svojej záhrade zriadite napríklad obrovský barel s vodou. Do barelu budú kvapkať dažďovej kvapky, budú sa takto množiť a vody bude toľko, že jej zalejeme celú záhradu. Dažďová voda je naviac pre rastliny oveľa lepšie ako voda z kohútika. 

Viac sa sprchujte 

Sprchovanie je ekonomickejšie a rýchlejšie. Samozrejme sú chvíle, kedy by sme sa chceli naložiť do vane a kedy by sme chceli len relaxovať, ale táto naša túžba po horúcom kúpeli rozhodne nie je každodenné. Raz za čas to samozrejme nevadí, ale snažte sa viac sprchovať. 

Samozrejme krátko sprchovať. Nie, že budete stáť pod horúcou sprchou dlhé hodiny. V takom prípade príde lacnejšie dlhá kúpeľ.