Nech sú novinky z obce stále na očiach

Čo je nové vo vašej obci? Čo sa zrovna bude v obci diať? To chcú vedieť najmä občania. Každý starosta by sa tak mal snažiť o to, aby občania boli neustále informovaní o novinkách a aktuálnom dianí. Bohužiaľ nie každá obec je občanom tak blízko, bohužiaľ nie každá obec občanmi zavčasu informuje alebo vôbec informuje o novinkách a blížiacich sa akciách. O mnohých akciách sa občanov dozvedajú až s rapídnym oneskorením alebo po prebehnutí akcií. Keďže je aj v záujme samotného starostu to, aby občania informovaní boli s predstihom a zúčastnili sa tak nie práve lacných akcií, ktoré pre nich organizuje, pomôžeme vám. Existujú totiž dve veci, ktoré môžu rapídne zlepšiť informovanosť v meste i obci.

V súčasnej dobe sa stále v mnohých obciach využíva na hlásenia noviniek hlásenia rozhlasu. Lenže hlásenia rozhlasu nie je práve najefektívnejší spôsob, ako ohlásiť blížiace sa akcie alebo novinky v meste či obci. Rovnako tak nie je efektívny spôsob informovania skrze klasickú úradnej dosku, kam sa toho zmestí naozaj málo. Väčšinou sa na doske nájdu len dôležité dokumenty, ale plagáty blížiacich sa akcií – to sa už na webe naozaj nenájde.

V prípade, že chcete zlepšiť informovanosť občanov v mieste, kde žijete, prinášame vám tipy na spomínaná opatrenia, do ktorých bez okolkov investujte.

Mobilná aplikácia

Jedným tipom sú mobilné aplikácie, ktoré budú informovať aj tých občanov, ktorí nepočuli hlásenie miestneho rozhlasu. Všetko, čo zaznelo v rozhlasu, sa razom môže objaviť aj v mobilnej aplikácii, teda si novinky môžu prečítať aj tí, ktorí sú aktuálne na dovolenke alebo v práci. Mobilná aplikácia na mieru vytvorí napríklad spoločnosť Appkee, ktorá sa zaoberá nielen tvorbou, ale tiež aj následným vývojom mobilných aplikácií.

Digitálne úradné dosky

Pokiaľ chcete občanov informovať o novinkách stále prostredníctvom úradnej dosky, potom tu klasickú vymeňte za digitálnu úradnej dosku, ktorá poskytuje neobmedzený priestor pre zdieľanie informácií. Poskytuje navyše neustály informačný servis, a tak sa ľudia môžu mrknúť na to, čo je nové, kedykoľvek majú cestu okolo či kedykoľvek sa im zachce.