3 izbové rastliny, ktoré sa radia k tým najmenej náročným

Domácnosť by mala byť odrazom toho, kto v nej žije. Ak teda patríte k milovníkom modernosti, potom sa zameriavate na to, aby vaša domácnosť bola podľa aktuálnych módnych trendov. Ak milujete trochu retro štýl, zaujímate sa o masívny starý nábytok, ktorým vybavíte svoj dom. Je to pomerne na vás, do akého štýlu sa pustíte, ale v žiadnej domácnosti by rozhodne nemali chýbať izbové kvety, ktoré sa postarajú o akýsi život vo vašom dome. 

Izbové rastliny však už dávno nie sú len pre tých, ktorí sa o kvety vie starať. Už dávno si s nimi poradí aj tí najmenej zbehlí záhradníci. Dneska existuje rad krásnych kvetov, s ktorými je žitie úplne jednoduché, pretože sa o ne dvakrát nemusíte starať. Ak však neviete, o aké druhy kvetov sa jedná, zamierte do najbližšieho kvetinárstva a poraďte sa s odborníčkami. Ak však nemáte čas chodiť do kvetinárstva, poradíme vám. 

1) Chrysalidocarpus 

Túto kvetinu poznáte hlavne vďaka jej charakteristické podobe. Jedná sa o kvetinu, ktorá vyzerá trochu ako papradie – dalo by sa povedať. Rastie pomerne vysoko a nepřepadá. Je veľmi krásna, ale vždyzelená, preto ak milujete rozkvitajúce rastliny, nie je to pre vás. Starostlivosť o túto rastlinu je však úplne jednoduchá – len je nutné pravidelnejší zalievanie, pretože sa nesmie dovoliť, aby hlina uschol. Avšak nezabúdajte na občasné kropenie – sú to len listy, na ktoré sa skrátka lepia prach. 

2) Fikus 

Fikus nájdete takmer vo všetkých kvetinárstvach. Je ho niekoľko druhov, ale všetky sú vždyzelené, teda nekvitnú. Avšak u Fikusu je jediný problém v tom, že ju nesmiete nechať uschnúť. Inak si nič iné nežiada. Dokonca táto rastlina je jedinečná v tom, že si povie, kedy má smäd, a to tak, že jej začnú opadávať lístky. Potom síce budete mať trochu práce s upratovaním opadaných lístkov, ale na druhú stranu nikdy nezabudnete rastlinu zaliať. 

3) Dracena 

Tou najvďačnejšie rastlinou je však rozhodne dracena, ktorá nepotrebuje naozaj nič. Tá prežije aj vtedy, kedy ju nezalievame štrnásť dní. Samozrejme je nutné vedieť, že dracena ako taká sa rada kropia, pretože prach sa na ňu opäť veľa lepí.