Módní značky reagující na válku na Ukrajině

Celý svet neverí vlastným očiam, keď sleduje zábery, ktoré sa v skutočnosti odohrávajú v roku 2022. Aj niektoré svetoznáme módne značky sa rozhodli povedať jasné NIE podporovateľom vojny.

V Rusku končia s podnikaním

Srdcervúce zábery z Ukrajiny prinútili niektoré značky nebrať ohľad na zisk a urobiť všetko, čo je potrebné. V dôsledku toho sa niektoré značky už nebudú dať v Ruskej federácii kúpiť. Ide o módne domy Hermes, Chanel, Kering alebo LVMH. Značky patriace do skupiny Inditex, kam patria aj Bershka alebo Zara, tiež nebudú podporovať svoj predaj na území Ruska.

Odvážne príspevky, ktoré okamžite pomáhajú

Medzi tých, ktorí sa ozvali ako prví, patrí napríklad značka Gucci. Tento známy módny dom venuje 500 000 dolárov priamo UNHCR. Peniaze sa presúvajú prostredníctvom ich iniciatívy s názvom Chime for Change.

Na druhej strane sa spoločnosť Chanel rozhodla darovať 2 milióny EUR priamo humanitárnym organizáciám. Konkrétne peniaze rozdelil medzi organizáciu Care a UNHCR.

Značka LVHM sa tiež rozhodla podeliť o svoje zisky. Rozhodla sa poslať 5 miliónov eur Medzinárodnému výboru Červeného kríža. Pomoc bude určená priamym a nepriamym obetiam vojnového besnenia.

Louis Vuitton tiež podporuje túto charitatívnu akciu. Okamžite darovala UNICEF jeden milión eur. Pomoc bude smerovať predovšetkým na pomoc deťom a rodinám z Ukrajiny.

Skupina Armani venuje 500 000 eur Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov. Pomoc bude smerovať na ochranu ľudí, ktorí utekajú pred vojnou.

Spoločnosti Adidas, Nike, Puma, Under Armour a Mango sa tiež rozhodli podporiť charitatívne organizácie.

Gigi Hadid daruje peniaze na charitu

Nielen módne značky, ale aj svetoznáme celebrity robia, čo môžu. Supermodelka Gigi Hadid sa napríklad nechala počuť, že výťažok zo svojej módnej prehliadky na jeseň 2022 chce venovať na pomoc Ukrajine. Jeden z najznámejších modelov potom tento akt solidarity preniesol na ostatné modely v modelovej rade.

Svet módy reaguje na túto správu po svojom.