Jeden deň s malými deťmi v Prahe

Rozhodli ste sa so svojimi malými ratolesťami pre jednodenný výlet do Prahy? Alebo chcete poslať svoje malé deti za rodinou do hlavného mesta a bojíte sa, že v Prahe nebudú mať čo robiť? Praha je veľké mesto plné možností, dokonca aj deti si prídu na svoje. V súčasnej dobe je možné v Prahe vykonávať nejednu zaujímavú činnosť, ani deti neprídu bez zážitkov. Aby ste sa však nemuseli strachovať, rozhodli sme sa spísať taký ideálny deň v hlavnom meste, ak budete mať ako doprovod malé ratolesti. 

Začnite deň raňajkami 

Raňajky sú základ dňa, preto odporúčame zavítať do niektorej z pražských kaviarní, ktoré si deti rozhodne zapamätajú. Ak sa budete potulovať okolo Václavského námestia, odporúčame tunajšie Cukráreň Myšiak, ktorá je obľúbená nielen pre svoje skvelé dezerty. Deti si tu určite vyberú, a ak nie raňajkách, rozhodne sa sem vrátite pre odmenu za skvelé správanie. 

Putovanie po zoo 

Zoologická záhrada je niečo, čo deti skrátka milujú a čo je rozhodne neomrzí. V súčasnej dobe je pražská zoologická záhrada veľmi obľúbená, je však pomerne veľká, a tak deti určite unavíte. Je to však pre deti jeden veľký zážitok, preto je o nezabudnuteľný zážitok neoberte. 

Vodné bicykle ako ďalšie lákadlo 

Deti taktiež milujú surfovať sa po vode na šlapadlách. Je to zážitok, ktorý si vryje do pamäti každé dieťa. Nechajte ich preto chvíľku šliapať, nech sa unaví a dobre večer spí. Vodné bicykle sú veľmi obľúbená, v Prahe si však radšej vytipujte miesto, kde ich majú najlacnejšie. Nemusí vás stáť na hodinu tisíc korún. 

Na zmrzlinu do Angele 

Každé dieťa si zaslúži nejakú fantastickú zmrzlinu. Lenže kde takú v Prahe nájsť? Pokiaľ si nebojíte priplatiť za skvelú zmrzlinu, odporúčame zavítať do Angelo, kde sú zmrzliny naozaj bezkonkurenčne dobré. Zmrzlinu Angelato nájdete dole pri Václavskom námestí, avšak musíte si často vystáť frontu.