Elektronické výcvikové pomôcky pre psy sú čím ďalej obľúbenejšie

Sledujete vždy s hrôzou v očiach, ako váš pes ničí úrodu alebo kvetinové záhony na záhrade? Vydáva sa váš štvornohý kamarát na výlety do okolia a vy tŕňom hrôzou, aby sa mu nič nestalo? Pretiahne sa váš pes aj najmenšie štrbinkou alebo je dokonca schopný preskočiť plot? Vaše problémy s neposlušným psom hravo vyrieši elektronický ohradník!

V posledných rokoch sa medzi majiteľmi psov a kynológov rozširujú elektronické výcvikové pomôcky, ktoré sú čím ďalej obľúbenejšie pre nenásilnú a veľmi účinnú formu výcviku.

Elektronický obojok

Elektronický výcvikový obojok pomáha tam, kde bežný výcvik zlyháva. Pes je spravidla na nevhodné správanie upozornený zvukovým signálom s tým, že keď neuposlúchne, nasleduje elektrostatický impulz. Tento impulz však v žiadnom prípade nie je bolestivý. Je iba natoľko nepríjemný, že si váš štvornohý kamarát svoju neposlušnosť radšej rozmyslí. Tento obojok je priamo ovládaný majiteľom psa.

Elektronický ohradník

Veľmi obľúbenou výcvikovú pomôckou sú tiež elektronické ohradníky. Tie fungujú na veľmi podobnom princípe ako elektronické výcvikové obojky, iba s tým rozdielom, že pes je upozornený, že sa približuje k hranici vyznačenej zóny, v ktorej sa smie pohybovať, zvukovým signálom pomocou vysielacieho generátora. Zóna pohybu je vyznačená izolovaným drôtom, ktorý je spravidla natiahnutý pod zemou alebo pozdĺž plotu. Vďaka tejto výcvikové pomôcke majitelia psov ľahko zabráni úteku svojich štvornohých kamarátov alebo zničeniu opečovávaných záhonov na záhrade. Psy spravidla veľmi rýchlo pochopí, ako elektronické ohradníky fungujú.

Protištěkací obojok

Ak váš pes neustále šteká a rušia tým susedmi, je možné zaobstarať mu protištěkací obojok. Pred jeho obstaraním si však položte otázku, či sa mu dostatočne venujete. Pes môže tiež vyť a štekať aj v prípade, že sa necíti u vás doma bezpečne. V takom prípade odporúčame najskôr vytvoriť vášmu psovi miesto, kde bude mať dostatok súkromia aj pocit bezpečia.