Country štýl je v móde. Čo so sebou prináša?

Móda sa mení neustále. Ak by ste však čakali zbrusu nové kúsky, ktoré by snáď mali zavítať na pulty obchodov, potom by ste sa nedočkali. V posledných niekoľkých rokoch sa totiž móda skôr vracia späť do minulosti, z ktorej vyťahuje kúsky, ktoré dlhú dobu ležali len tak ladom. Ak sledujete svet módy a máte v oku módnej diania, potom iste viete, že sa vrátili napríklad mrkváče alebo Plísňaky z čias pred tridsiatimi rokmi, kedy sme ich síce nemali v láske, ale nosili sme ich, pretože boli dané veci in. Okrem toho sa znovu po rokoch prebral dávno štýlový country štýl, za čo ich rada predovšetkým staršej generácie.

Country štýl už kedysi v móde bol, potom sa dostal do ústrania a teraz opäť šplhá k svojmu vrcholu. Jedná sa o typicky vidiecky štýl, ktorý si zamiluje naozaj kdekto. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, country štýl je veľmi slušivý a elegantný, hodí sa dokonca aj do mesta, aj keď je to štýl pochádzajúci z vidieka.

Keď sa country štýl vracia s takou parádou a pompou, ponúka sa otázka, či viete, čo so sebou tento štýl prináša. Ak nie, prezradíme vám to.

Typická je džínsovina

Ak by sme mali spomenúť jednu vec, ktorá je typická pre country štýl, zmienime jednoznačne džínovinu. Džínsové sú nohavice, bundičky, košele, tiež sukne alebo traky. Samozrejme country štýl nie je len o džínsovine, ale je tiež o kožu, s ktorou sa v tomto štýle môžete stretnúť v mnohých podobách. Kúsky sú najčastejšie z brúsenej kože čiže zo semišu, často sú jednotlivé modely ozdobené strapcami.

Strapce, volániky a čipky

Rovnako ako džínsovina nebola jediná typická vec pre country štýl, nie sú ani strapce jediným typickým zdobením. Pre country štýl sú tiež typické volániky alebo čipky, ktoré zdobia inak úplne všedný kúsky.

Dokonca sa v country štýle stretnete aj s motívmi a vzormi. Dominujú hlavne kvetinové vzory alebo kocky, najmä na košeliach. Čo sa týka doplnkov, zaujať môžete napríklad s klobúkom alebo s šatkou, ktorý si uviažete okolo krku alebo na zápästí.