Čo obliecť deťom do divadla alebo na koncert

Chystajú sa vaši predškoláci alebo školáci na divadelné predstavenie? Aké oblečenie by mali mať na sebe v prípade, že idú na predstavenie, alebo napríklad na koncert súrodenca v základnej umeleckej škole?

Nielen odevy

Keď sa dozvieme, že naše dieťa čaká predstavenie v divadle, väčšinou tomu ani nevenujeme pozornosť. To je ale práve najväčšia chyba. Stále máme deti za malé a vôbec netušíme, že týmto prístupom im budujeme vzťah k tomu, aby sa dobre obliekali aj v budúcnosti. Zistenie, že nás čaká svadba, návšteva kultúrnej inštitúcie alebo divadelné predstavenie, by malo byť dôvodom na zamyslenie.

Dievčatá ľahšie to maj

Tu musíme samozrejme priznať, že u dievčat je príprava trochu jednoduchšia, a tiež lacnejšia. Nejakú tú sukienku alebo reprezentatívne šatôčky má snáď každé dievčatko vo svojej skrini. Samozrejme na predstavenie nemôže ísť v kostýme Elzy. V krásnych šatách s flitrami, v ktorých žiarila pri vianočnom stromčeku by to ale už šlo. Doplňte silónové alebo klasické pančucháče a kúpte dievčatku jednoduché balerínky. Lacný variant je zohnať ich na bazárku alebo na tržnici, kde vás vyjdú na stovku.

Ak má vaše dievčatko kabelku na hranie, je na čase ju využiť na svoj účel. Vložte do nej vreckovku a prípadne aj peňaženku a je hotovo. Je chladno? Svetrík a kabátik bude skvelý tip.

Čo obliecť chalanom

Rastú tak rýchlo! Zatiaľ čo sukienky a šatôčky vydržia pomerne dlho, nohavice nepresvedčíte. Už v čase, keď sa o návšteve kultúrnej akcie dozviete, preto čo najskôr jednajte. Samozrejme môžete synovi zaobstarať nový padnúci oblek, nie je to ale nutné. Bazárky fungujú a na sociálnych sieťach alebo na weboch s oblečením zoženiete, čo potrebujete. Následne len stačí zaobstarať motýlika a vreckovku a máte krásavce.

Návštevou divadla v správnom odeve vysielate jasný signál svojim deťom. Je v poriadku sa krásne obliecť a pohrať sa s módou.