Chystáte sa do Talianska? Vieme, čo podniknúť potrebné v Ríme

Taliansko je obľúbenou destináciou, kam milo radi cestujeme. V prípade, že sa taky chystáte do Talianska, rozhodne by ste nemali minúť konkrétne Benátky, o ktorých je známe, že sa potápa. Okrem Benátok je krásna tiež Florencia alebo Pisa, nezabudnite sa pozrieť aj do Ríma, ktoré je známe nielen pre svoje historické pamiatky. V prípade, že sa práve do Ríma chystáte, máme pre vás niekoľko tipov na aktivity, čo v známom talianskom meste podniknúť. 

Rím naozaj nie je len o Koloseu alebo Fontáne di Trevi, ktorá plní želania, ak do nej hodíte mincu. Rím je mimochodom aj o krásnych vyhliadkach, aj o pouličných trhoch alebo o malebných uličkách, v ktorých by sa mal každý turista počas pobytu v Ríme stratiť. Ak patríte k ľuďom, ktorí do Ríma mieria, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi a treba sa práve stratami v malebných uličkách tohto dych berúceho talianskeho mesta. 

Navštívte tunajšie tradičné trhy 

Ak budete mať v Ríme chvíľku, určite zamierte na tunajšie krásne trhy, ktoré sú tu tradičné. Môžete tu kúpiť nielen krásny taliansky suvenír, ktorý prinesiete svojim blízkym z ciest, ale tiež môžete ochutnať špeciálne pokrmy, ktoré sú pre Taliansko typické alebo aj menej typické. K najznámejším rímskym trhom patrí napríklad trhy Mercato Via Melaina alebo napríklad Mercato Italia. 

Zamávajte pápežovi vo Vatikáne 

K zážitkom rozhodne patrí tiež zamávanie pápežovi vo Vatikáne. Pápeža je možné zahliadnuť každú nedeľu, ak teda zrovna necestuje niekde po svete. Na pravé poludnie sa ukazuje ľuďom a žehná davom veriacich na Námestí sv. Petra. Pápeža môžete vidieť ešte viac z blízka, a to tak, keď si kúpite vstupenku napríklad na vianočné polnočnej omši alebo na vešpery na Nový rok. Mimochodom, z Vatikánu sa ponúka nádherný pohľad na Rím ako taký. 

Večer za zábavou 

Večer určite nebuďte doma, ale vyberte sa za zábavou. Do talianskej metropoly sa totiž v pravidelných intervaloch schádza hudobníci z celého sveta. Koná sa tu tiež rad festivalov, konkrétne rímsky letný festival hudby.