Ako získať dôveru a posilniť pozíciu vo firme

Dôvera je v práci skutočne dôležitá. Bez nej sa ďaleko nedostanete, bohužiaľ. Ak patríte k ľuďom, ktorí sú v práci odťažitý, ktorí nepočúvajú ostatným a tvári sa, že nemajú žiadne problémy, ľudia vás v podniku pravdepodobne nemusí a na povýšenie máte skutočne ďaleko. Je dôležité vo svojej práci budiť dojem, že vám ostatným môžu dôverovať, pretože len tak dosiahnete veľkého úspechu. Ak sa však radíte k ľuďom, ktorí dôveryhodnosťou zrovna nesálají, poradíme vám, ako na to. 

Ako sme spomenuli, dôvera je skutočne potrebná preto, aby ste dosiahli svoj kariérneho rastu, aby sa s vami dobre pracovalo a aby ste si budovali dobré vzťahy s ostatnými vo firme. Bohužiaľ nie každý vie, ako na to. Preto vám poradíme, ako získať dôveru a ako teda posilniť pozíciu vo firme. 

Načúvajte a nech to ide vidieť 

Dôležité je vedieť načúvať. Ak budete ostatným načúvať, budú si vás vážiť. Pri načúvanie si dajte pozor na to, nech to ide vidieť. Dotyčný musí vidieť záujem o vaše problémy, len tak vám bude plne dôverovať. Pri rozhovore přikyvujte, nebráňte sa očnému kontaktu a nekrížte ruky. Pokiaľ s niekým komunikujete cez internet alebo cez mobilný telefón, nezabudnite po rozhovore poslať správu či e-mail, v ktorom zhŕňa všetko, čo ste v rozhovore preberali. Druhá strana si bude istá, že sa jej bude s vami dobre spolupracovať, pretože ste svedomitý. 

Nesľubujte to, čo nemôžete splniť 

Nikdy nesľubujte to, čo nemôžete splniť. Raz sa to stan a potiahne sa to v s vami až do samotného dôchodku. Ak sa raz stane, že sľub, ktorý dáte, porušíte, ľudia vám nebudú chcieť nič zverovať, nebudú vám klásť ťažké úlohy, ktoré sú rozhodujúce vo vašej kariére. 

Komunikujte osobne 

Ak sa chce s vami niekto zísť, nebráňte sa tomu a stretnite sa s ním. Keďže žijeme v online svete, znamená to, že osobné stretnutia sú veľmi vzácne. Ak sa s niekým zídete osobne, budete budiť dojem, že je druhá strana pre vás dôležitá a automaticky vám bude veriť.