Ako sa stať rešpektovaným leadrom spoločnosti?

Podnik tvoria jeden celok, ktorému velí jeden veliteľ. Štát sa ale uznávaným a predovšetkým rešpektovaným leadrom spoločnosti, to v sebe nesie rôzne prekonávanie sa a rešpektovanie svojich zamestnancov. Zamestnanci sa vás nesmie báť, naopak by mali radi chodiť a oznamovať chyby alebo úspechy, ktoré za daný deň dosiahli. Obchodní partneri by k vám mali pristupovať férovo a s rešpektom, nie vo vás vidieť hráčov a nie tímového spolubojovníka. Konkurencia by si na vašu spoločnosť mala dávať pozor a nie ju brať ako samozrejmosť, ktorá ich nemôže nikdy ohroziť. 

Štát sa takým riaditeľom, ktorý dosiahne skvelých vzťahov so zamestnancami, ktoré spôsobí to, že firma bude naozaj prosperovať, ktorý získa dobré a kvalitné kontakty pre svoj biznis a ktorý dokáže konkurenciu, že sa ho musia báť – takých je na svete len málo. A to nie je tak ťažké sa uznávaným vodcom vo svojom podniku stáť. 

  1. Nepřivlastňujte si úspechy tímu

Nikdy si nepřivlastňujte zásluhy, ktoré získate spoločne so svojím tímom. Zamestnanci musia vidieť, že nie sú pre vás ľahostajní. Ak sa vám podarí splniť nejakú normu, pri porade neoznámi, že sa len vám podarilo normu splniť, ale že ste spoločným úsilím dosiahli požadovanej úlohy. Tento prístup zaručí náklonnosť podriadených. 

  1. Nebojte sa zmien

Niekedy je na zmenu naozaj čas a vy sa nesmiete tejto zmeny báť. Ak budete otvorení novým veciam, udržíte si svoje doterajšie obchodných partnerov a tiež privoláte veľa nových. Kontakty vám potom pri novozvolených veciach vo firme môžu iba pomôcť. Navyše tým, že budete naklonení novým veciam, zastrašíte konkurenciu, ktorá sa oných zmien bude naozaj báť. Zrazu budete mať o niečo navrch pred ostatnými firmami. 

  1. Nemusíte hovoriť, že ste vodca 

Ak ste leadrom spoločnosti, nemusíte to opakovať. Je to rovnaké, ako to kedysi povedala Margaret Thatcherová: „Byť vodcom je ako byť dámou. Ak musíte hovoriť, že jej ste, tak dámou v skutočnosti nie ste. „