Aké šialené diéty boli ľudia ochotní dnes aj skôr dodržiavať?

Aj keď je leto už dávno za nami, mnohé ženy sa rozhodli pripraviť sa na plavkovú sezónu už teraz. Namiesto toho, aby sa zabalili tukom na zimu, ktorý by ich zahrial, rozhodli sa skôr schudnúť. Aj keď je si väčšina žien vedomá toho, že za peknú a štíhlou postavou stojí strava, pohyb a dostatočný pitný režim, pravdou je, že mnohé ženy chcú schudnúť rýchlejšie, než ako im sľubuje zdravý životný štýl. Rozhodujú sa teda podstupovať najrôznejšie diéty, ktoré však vedú k ich zdravotnému krachu. Prezraďme si však niekoľko šialených diét, ktoré boli ľudia všeobecne ochotní dodržiavať v minulosti či dnes.

Schudnúť sa skrátka ľudia snažia od nepamäti. Aj keď sa o tom nikde nepíše, aj ľudia pred stovkami rokov chceli mať postavičku ako lusk. A tak sa rozhodli podstúpiť najrôznejšie diéty, mnohé z nich sa dokonca vpísala do histórie.

Poznáte diétu cisárovnej Sissi?

Cisárovnú Sissi iste nemusíme dlho predstavovať. Jedná sa o krásnu pôvodne bavorskú princeznú, ktorej krása sa stala až povestnou. Ona sama si však bola vedomá, že krása je pominuteľná. A tak sa snažila držať najrôznejšie diéty, ktoré jej udržiavali štíhlu líniu. Bohužiaľ jej drastické diéty z nej urobili vôbec prvou známou anorektičky. Jej diéta sa skladala len zo silných masových vývarov, k tomu popíjala šťavu z hovädzieho mäsa a konzumovala veľa mlieko. Fungovalo to tak, že tri dni bola len o vývaru, tri dni len o mlieku, potom tri dni len o šťave zo spomínaného mäsa.

Tasemnicová diéta ako úplný extrém

K najextrémnejším diétam patrí bezpochyby aj tasemnicová diéta, ktorá začala byť populárna na začiatku minulého storočia. V rámci diéty sa vedome konzumoval parazit pásomnice, ktorý zvyčajne sídli v surovom mäsu. Keď pásomnice rástla, síce sa docielilo chudnutie, ale zároveň chudnutie sprevádzalo aj zvracanie a hnačky.

Diéta známej Marilyn Monroe

Aj americká filmová hviezda a dnes už ikonická Marilyn Monroe držala diétu. Tá jej spočívala v každodennom popíjanie horúceho mlieka, v ktorom sa rozšľahali dve surové vajcia. Koktejl popíjala každé ráno a večer.