Rím očami cestovateľov: Praktické rady na cestu do Ríma

Vďaka čoraz väčšiemu počtu spojov a vďaka zmenám v leteckých rádoch sa dnes dostaneme do každého kúta sveta. V súčasnej dobe sú obľúbené predovšetkým menej exotické dovolenky, ktoré však sľubujú mnoho aktivít. Ľudia dnes netúži ležať na plážach, nechcú oddychovať a z dovolenky odchádzať spálenie až na zadočku. Chcú niečo zažiť, preto sa veľmi často vydávajú do Ríma, kde možno navštíviť veľa krásnych miest. Ak sa do Ríma vážne vydáte, prinášame vám niekoľko praktických rád, ktoré na ceste do Ríma rozhodne oceníte. 

Rím je jedno z najkrajších miest na celom svete. V súčasnej dobe ho milujú turisti z celého sveta. Aj keď sa o Taliansku hovorí, že nie je práve najlacnejšie, je to krajina, ktorá sa dá precestovať krôčik po krôčiku. Na každom kroku ponúka niečo, čo si chcete zapamätať a čo chcete prežiť. 

Rím je stále navštevovanejší, bohužiaľ mnohí turisti sa sklamú alebo sú zaskočení, pretože očakávali krapet niečo iné, než čo Rím ponúka. Rozhodli sme sa preto vypísať pár tipov, ktoré vás zbavia klamné ilúzie a ktoré pri ceste do Ríma rozhodne oceníte. 

Obeduje sa aj večerou inak 

Mnohí turisti sú zaskočení otváracími dobami reštaurácií. Talianske reštaurácie sú známe tým, že keď si v nej sadnete, automaticky je vám naúčtovaný poplatok za posedenie. To však nie je to jediné, v čom sa Rím líši od Českej republiky. Ako sme spomenuli, môžu vás zaskočiť otváracej doby. Inokedy sa tu totiž obeduje a v iný čas sa tiež večerou. 

Napríklad obed sa tu koná medzi trinástu až pätnástou hodinou. Desiaty nie sú moc obľúbené, za to tu milujú aperitív, ktorý sa zvyčajne podáva od päť hodín popoludní do ôsmich hodín večer. Potom je čas na večeru, ktorá sa v Taliansku koná medzi dvadsiatou až dvaadvacátou hodinou večer. 

Verejných toaliet sa nedohľadáme 

Ak sa vám v Ríme bude chcieť na záchod, bohužiaľ budete práve na návšteve nejaké pamiatky, verejné toalety nájdete skutočne len na málo miestach. Veľakrát je dokonca nenájdete vôbec. Je ich v celom Ríme len obmedzený počet, rovnako tak je nenájdete ani vo všetkých staniciach mestskej hromadnej dopravy. Najčastejšie nájdete toalety v baroch alebo v reštauráciách.