Knihy pre dlhé chvíle, ktoré si stopercentne zamilujete

Každý z nás má niekedy chvíli, keď si potrebuje oddýchnuť. Väčšinou tieto chvíle prichádza vtedy, kedy máme dlhý a náročný deň v práci, kedy netúžime po ničom inom ako po odpočinku. Počas týchto dní si napustíme horúcu vaňu s penou, pustíme si obľúbenú muziku a vezmeme si obľúbenú knižku, vďaka ktorej nemusíme na nič myslieť. Otázkou však je, akú knižku sa oplatí prečítať?

Ak túžite po relaxácii, väčšinou nemáte záujem o knižky o podnikanie alebo o myšlienkových pochodoch. Máte chuť skôr na nenáročnú beletriu, u ktorej sa zabavíme, dojmu alebo u ktorej sa zasmejete.

Ak teda zháňate takú knižku, ktorá je určená prevažne pre dlhé chvíle a pri ktorých si stopercentne, máme pre vás hneď niekoľko tipov.

Hora medzi nami

Ak milujete nenáročnú, napriek tomu napínavú beletriu, určite by ste si mali prečítať knihu „Hora medzi nami“. Jedná sa o skvelú knihu, ktorú si skutočne doslova zamilujete. Táto kniha bola v nedávnej dobe i sfilmovaná (pomerne pekne urobený snímku, v ktorom nechýba napätie ani láska). Ak si knižku prečítate, odporúčame zhliadnuť aj film, ak ste snímku už videli, určite by ste si mali prečítať aj knihu – porovnanie je tu na mieste.

Kniha pojednáva o dvoch ľuďoch, ktorí sa zoznámili na letisku. Obaja sa chcú dostať čo najrýchlejšie domov, bohužiaľ lety sú zrušené, pretože prichádza snehová víchrica. Rozhodnú sa teda pre riskantné cestu súkromným lietadlom, s ktorým žiaľ stroskotajú. Prežijú či v obrovskej, ľuďmi neobývané snehové krajine zahynú?

Než som ťa spoznala

Ak ste milovníkom romantických príbehov, nemal by vám uniknúť knižnej poklad „Než som ťa spoznala“. Jedná sa o netypicky typický romantický príbeh, u ktorého sa sprvu zasmejete, ale bohužiaľ následne aj rozplačem. Opäť bol podľa knihy natočený aj filmový snímok, v ktorom nechýba vôbec nič – sú tam vtipné okamihy aj smutné chvíle, nechýba tu ani romantika.