Emo účesy aneb extravagancie v strihu a farbách sa báť nemusíte

Emo štýl, zdôrazňujúce citlivosť a prežitky vlastného vnútorného sveta, čerpá inšpiráciu v punku, a to aj v oblasti účesovej tvorby. Prepracovaný Emo účes upúta každého na prvý pohľad. Výrazné kontrastujúca farby a ich kombinácie spoločne s atypickými strihmi dodajú vlasom švih.

Asymetrie a vrstvy vytvorí bohatú hrivu

Najjednoduchším variantom Emo účesu je jednofarebný výrazný strih s rôzne dlhými a na seba navrstvenými pramene. Výsledok potom vyzerá veľmi objemne a strapaté.

Obvykle Emo účesy znamenajú rôzne asymetrické strihy vlasov, u ktorých sa ich dĺžka líšia na pravej a ľavej strane tváre a na celej hlave aj o niekoľko centimetrov. Používa sa tiež kontrastná farba na podfarbenie vlasov, aby sa čo najviac zdôraznila střapatost zostrihu. Pre podčiarknutie plnosti účesu sa vrstvia jednotlivé pramene a farby na seba.

Výrazné pruhy upútajú

Základ väčšiny Emo účesov tvoria tmavé vlasy, z ktorých vystupujú výrazné farebné pramene.

Farebné kombinácie môžu byť rôzne, najčastejšie je čierna či tmavo hnedá s výrazným červeným, ružovým, modrým či fialovým prúžkom. Nie je však pravidlom, že základná farba musí byť tmavá. Objavuje sa napríklad aj jemná blond farba v kombinácii s ružovými, červenými alebo modrými alebo zelenými pramene a vyzerá veľmi efektne. Prúžok tiež nemusí byť len jeden, môžeme ich zvoliť viac a to aj v rôznych farebných tónoch.

Rovné pramene i vlny, ježko či pätka

Kombinovať možno i rovné pramene s vlnitými. Odvážnejší ľudia sa nemusia obávať ani čiastočného ježka, keď napríklad časť vlasov na temene trčí a zvyšok splýva pozdĺž hlavy. Vyznávači emo štýle často volia veľkú pätku zakrývajúci časť tváre. Medze sa ale nekladú ani kreativite v účesovej tvorbe, tí najodviazanejších môžu skúsiť aj viac farebných vrstiev na sebe, napríklad v podobe dúhy.