Hrajte vo svojom živote hlavnej úlohe

Nehrajte v živote druhé husle, prestaňte sa obeťou pre druhých a urobte zmenu. Žiť dlhodobo životy druhých miesto svojho, je naozajstná časovaná bomba. Vaše šťastie sa postupom času úplne vytratí, príde únava, nechuť k životu, depresie a fyzické choroby. Kedykoľvek sa rozhodnete tvoriť svoje šťastie, asi sa nebudete zhodovať s predstavami ostatných.

Na prvom mieste

Je veľa žien, ktoré zabúdajú na to, že sú ony sami najdôležitejším človekom svojho života. Čo neprežijete teraz, už nebudete mať nikdy príležitosť zopakovať. Presne vieme, čo by chceli druhí, ale zacyklíme sa v ich prianiach tak, že úplne zabudneme na to, čo by sme si priali sami od života.

Citlivo reagujeme na potreby partnera, rodičov a detí, ale zabúdame na to, čo potrebujete my sami. Málokedy sa pýtame sami seba, čo nás robí šťastnými. Nájdite si na seba čas počas každého dňa čas len na seba a na niečo, čo vás robí šťastnými. Môže to byť úplne čokoľvek, nemusíte sa nikomu spovedať. Hovorte pravidelne nie, keď je treba povedať naozaj nie, a áno, ak je treba povedať áno. Byť šťastný je otázkou tréningu, preto to nevzdávajte, nerobte zo seba sluhov a odmietajte žiť životy druhých.

Neplňte očakávania iných

Možno vás šťastnými robí šťastie druhých a ešte viac, keď plníte očakávania druhých. To väčšinou preberáme z pôvodnej rodiny. Sme hodným dieťaťom, čo nesklame svojich rodičov a splní im všetko, čo si želajú a naplní ich ambície. Bežte úplne inou cestou, nie nijako horšie, niekedy ani lepšie, ale hlavne tou svojou. Lepšie je pokaziť si ten život podľa seba, než podľa toho, ako chcú tí druhí. Dovoliť niečo sami sebe neznamená sebectvo. Dovoľte si to, čo si zaslúžite.

Ľudia nám zrkadlí, ako sa sami k sebe správame a stanovujeme si priority. Ak ľuďom nehovoríme, čo potrebujeme a čo je pre nás dôležité, potláčame sami seba a svoje priania. Ľudia nám potom svojím správaním zrkadlí to, čo škodlivého vykonávame sami sebe. Platí, že sa sami k sebe musíme správať tak, ako si želáme, aby sa iní tiež správali k nám.