HBO obľúbené filmy a ďalšie možnosti trávenia voľného času

Spoločnosť teraz môžeme rozdeliť na dva tábory. Tým prvým sú ľudia, ktorí milujú naozaj nevšedné filmové snímky a chcú nimi vyplňovať svoj voľný čas. A druhou sú milovníci seriálov, ktorí zase nedajú dopustiť na poriadnu porciu zábavy, ktorá však ani po hodine alebo dvoch hodinách neskončí. Že sa radíte do tej druhej skupiny? Máte nejaké obľúbené seriály? Hru o tróny, Sex v meste a Teória veľkého tresku ste už možno videli.

Černobyľ bol svetovým hitom

V posledných rokoch sme mohli zaregistrovať skutočne mnoho seriálov, ktoré sa tešili z abnormálneho úspechu. Jedným z nich je aj jedinečná niekoľkodielna séria Černobyľ, ktorá približuje dianie okolo jednej z najničivejších a najdesivejších udalostí, ku ktorým v modernej histórii došlo.

Medzi nami sa pravdepodobne nenájde jedinec, ktorý by tento seriál nepoznal. Avšak nájdu sa jedinci, ktorí ho zatiaľ nemali čas skúknuť. Preto to napravte a rozšírte si obzory aj smerom, ktorým by vás to možno nikdy nenapadlo.

Pustina pochádza z českej produkcie

Ak ste milovníkmi dosť záhadných seriálov, ktoré sú napínavé až do samotného konca a ktoré vám rozhodne nedajú spať, potom vás osloví seriál, ktorý, napodiv, pochádza z českej produkcie. Je ním seriál Pustina, ktorý v čase, keď sa pustil do sveta, zaznamenal obrovský úspech a dodnes patrí k seriálom vôbec najlepšie hodnoteným.

V hlavných rolách sú úplne jedineční herci, čo scéna, to prekvapivý zvrat, ktorý človeku vyrazí dych. A pretože sa jedná o film o iba ôsmich epizódach, budete to mať za jedno popoludnie za sebou! Čo je na jednu stranu škoda, na druhú stranu je fajn, že sa seriál zbytočne nepreťahoval.

Horiaci ker nás vráti do minulosti

Český film alebo skôr seriál? To je teraz otázka. V každom prípade hovoríme o trojdielnom filme, ktorý človeku pripomenie, že história by sa nemala opakovať. Snímka pojednáva o príbehu Jána Palacha a tiež osudu jeho blízkych v čase, keď normalizácia v ČSSR bola ešte len na svojom začiatku. Dráma je naozaj strhujúca s dosť prekvapivými zvratmi, ktoré sú však podložené reálnymi dokumentmi.

Čo ďalej? Sedemmilháčikov, Sprítomnení, Boj o moc a rad ďalších.

Chcete niečo aktívnejšie?

Niekomu napadne športovanie, ale my máme na mysli napríklad Playstation a Xbox, tieto dve debničky vás udržia pri obrazovke ešte dlhšie. Pre tých viac aktívny je tu kinect, kde pomocou senzora máte možnosť hrať interaktívne a to napríklad stať sa zápasníkom v UFC, Mortal Kombat alebo napríklad športovcom na Olympijských hrách. Jednou z možností je si zaobstarať Playstation Plus alebo Xbox Game Pass, to sú služby, cez ktoré máte možnosť mať prístup k novým hrám. Teda kupujte si niečo ako členstvo. Samotná herná konzola získava na význam práve v prípade, že ju využívate naplno.