Akých chýb sa dopúšťame v starostlivosti o pleť?

Mnohé ženy sa trápia nepeknú pleťou. Niektoré trpia na vyrážky alebo upchaté póry, iné sa zase nedokážu popasovať s čiernymi bodkami. Mnohé ženy sužuje suchá pleť, iné zase mastná pleť. Skrátka a dobre problémov, ktoré sužujú ženy, je veľa. Otázkou je, kde sa stala chyba, alebo kde je tá chyba, ktorá spôsobuje nepekné vyrážky a výrony na našej pleti. Aj keď si to mnohé ženy nechcú priznať, je možné, že chyba je právne v nich samotných. Veľakrát sa bohužiaľ nevedomky dopúšťame niekoľkých zásadných chýb, ktoré našu pleť dokážu zničiť počas jednej noci. O aké chyby sa jedná? 

Hlavnou chybou je neuvedomenie si, že čistenie pleti a odličovanie pleti sú dve rôzne veci. Obe spomínané veci však ovplyvňujú kvalitu našej pleti. Ani na jednu vec sa nesmie zabúdať. Mnohé ženy žijú v domnienke, že keď je pleť odlíčenie, je zároveň vyčistená, ale to je samozrejme lož. Každá pleť sa musí nielen odlíčiť od make-upu, ale tiež sa následne musí vyčistiť, aby sa z rôznych kútov dostali nečistoty, ktoré pleti škodí. 

Pozrime sa však na konkrétne chyby, ktorých sa dopúšťame čoraz častejšie a mnohokrát bohužiaľ aj vedome. 

1) Neodličujeme sa alebo pleť nečistíme 

Ako sme spomenuli, vďaka tomu, že ženy nerozoznajú rozdiel medzi čistením a odličovaním, väčšinou robia len jednu vec, buď sa teda odličujú, alebo svoju pleť naopak len čistí. Ženy si však musí uvedomiť, že musí robiť oboje. Musí si svoju pleť ako čistiť, tak ju aj odličovať. 

2) Nepoužívame krémy 

Aby sme zabránili suchej pokožke a pleti, je nutné používať krémy. Aj keď ste majitlem mastnej pleti, je dobré pleť občas namastiť hydratačným krémom, ktorý pleť nijako nemastí, len ju regeneruje, čo mnoho žien nevie. V hydratačných krémoch nehľadajte vinníka mastnej pleti. 

3) Nepoužívate nočný krém 

Obrovskou chybou je to, že nepoužívame nočné krémy. Nočné krémy majú iné zloženie než denné krémy a chráni našu pleť aj v noci, kedy ju tiež potrebujeme mať chránenú.