Ako postaviť terárium pre chameleónmi

Túžite po nevšedným domácom maznáčikovi? Investujte do chameleónov. V poslednej dobe už nie sú tak populárne psy a mačky, ako hady alebo iní plazy, preto radšej investujte do niečoho podobného, menej náročného, čo však zatiaľ nevlastní kdekto. Ideálnou alternatívou je teda chameleón, ktorý k svojmu životu nepotrebuje veľa. 

Z počiatku, keď si ho priveziete domov, sa môže chameleón cítiť krapet rozpačito, pretože bude v neznámom prostredí. Mal by si na prostredie onedlho zvyknúť, ale ak bude stále pretrvávať v strese, je potrebné ho premiestniť. Žiadny chameleon nesmie zostávať v strese dlho, pretože stres pre neho môže byť dokonca smrteľný. 

Keď sa chameleón stotožňuje so svojím prostredím, je dobré ho nechať v pokoji, na izbe, nie je vhodné ho akokoľvek chytať alebo sa s ním maznať. Jedná sa o samotárskeho domáceho maznáčika, ktorého lásku si musíte získavať postupne. 

Môžete mu však jeho stotožňovanie s prostredím trochu zjednodušiť, keď mu terárium vybavíte dostatočným množstvom kvetín a podobnými vecami, ktoré sú pre jeho domáce prostredie typické. Samozrejme ucíti tú lásku, ktorú ste do zariaďovaní jeho obydlia vložili, preto s ňou Nemárnite a jeho novej obydlia mu pokojne postavte vlastnoručne. 

Nekupujte hotové terárium 

Do obchodu s Teraristika sa môžete prísť poradiť, to však neznamená, že tu samotné terárium musíte kúpiť. Také terárium môžete aj vyrobiť, a to vlastnoručne, ak si zaobstaráte hliníkové profily, plastové spojky a samozrejme nitovacie kladivko. Takúto stavebnicu či stavebnicový systém možno zakúpiť na aluhobby.cz. 

Prečo postaviť terárium vlastnoručne? 

Teraz je otázkou, prečo sa odporúča postaviť terárium (a nielen to, myslí sa tým tiež klietky pre vtákov, vonkajšie voliéry, holubníky či iná podobná obydlia maznáčikov) vlastnoručne. Je to predovšetkým z toho dôvodu, že keď to človek neurobí, príde o obrovskú zábavu, ktorá vo stavanie obydlia pre maznáčikov spočíva.