Micelárne vody – skvelý doplnok starostlivosti o pleť!

Micelárna voda ako čistiaci prostriedok na tvár – aj pre vás to znie zaujímavo? Myšlienka využiť roztok, ktorý neobsahuje mydlo a nemusí sa oplachovať, na čistenie tváre zákonite musí vzbudiť zvedavosť. Zároveň sú ale namieste aj obavy z jeho čistiacej účinnosti. Naozaj nemôže používanie takéhoto roztoku ohroziť proces starostlivosti o pokožku?

Obavy sú mnohokrát brzdou pokroku. Možno aj vy ste ich ohľadom používania micelárnej vody mali a práve preto ste ju doteraz nevyskúšali. Možno ste o nej vedeli, no boli ste spokojné so svojou pozíciou na druhej strane, na strane žien, ktoré si vystačia bez micelárnej vody. Skúste však povoliť uzdu svojej zvedavosti a predsudky skúste zatlačiť niekam do úzadia!

Micelárna voda – čo to je?

Na začiatok trochu osvety. Čo to vlastne je, tá micelárna voda? Nejde len o pekne zabalenú tekutinu, ktorú si každý v podstate môže načapovať z kohútika v kúpeľni? Ani zďaleka! Micelárnu vodu totiž tvoria drobné guľočkovité micely, akési čistiace olejnaté molekuly rozptýlené v mäkkej vode. Majú neuveriteľnú schopnosť ako magnet priťahovať nečistoty a mastnotu, pričom po sebe zanechávajú žiarivú a hydratovanú pleť.

Je zaujímavé, že micelárnu vodu stačí z tváre jemne zotrieť bavlneným obrúskom, žiadne oplachovanie nie je potrebné. Ono by totiž ani nemalo veľký zmysel – micelárna voda totiž neobsahuje žiadne dráždivé látky a jej formula je postavená tak, aby nenarušovala prirodzenú rovnováhu pokožky. Aj vďaka tomu je micelárna voda ideálna pre čistenie citlivej pleti. Dokonca aj liečba akné môže postupovať rýchlejšie a účinnejšie, ak bude pacient používať micelárnu vodu.

Ako micelárna voda vyzerá a aká je na pocit?

Ak ste doteraz s micelárnou vodou nemali žiadnu skúsenosť, možno vás prekvapí, keď ju prvýkrát uvidíte. Ako môže prípravok, ktorý vyzerá ako obyčajná voda, fungovať tak efektívne? Nuž, micelárna voda „klame telom“.

Hoci vyzerá ako voda a dokonca má aj veľmi podobnú viskozitu, čoskoro si uvedomíte, že voda má trošku iné vlastnosti a aj na pocit je iná. Ak fľaštičku s micelárnou vodou zatrasiete, môžete si všimnúť drobných bubliniek. Tie môžu byť badateľné aj po nanesení na tvár – niečo, čo vyzerá ako zvyšok peny, sa však veľmi rýchlo rozptýli. Po nanesení micelárnej vody môžete cítiť istý lepkavý pocit na pokožke. Ide však o momentálny a veľmi prchavý pocit, ktorý vystriedajú pocity oveľa príjemnejšie.

Jemnosť a pružnosť pokožky, to je to, čo vďaka použitiu micelárnej vody budete cítiť. Žiadna lepkavosť, napätie a už vôbec nie pocity sucha a podráždenia. Vaša pokožka sa bude cítiť čistá a svieža a vy vďaka týmto momentom získate nové sebavedomie. To spolu s väčším pocitom komfortu sú benefity, pre ktoré sa oplatí zaradiť micelárnu vodu do svojej rutinnej starostlivosti o pleť!