Nakupujete oblečenia cez internet? Povieme vám, ako na to

Na internete nakupuje čoraz častejšie viac ľudí. Nákup oblečenia je niekedy záludný, ale dá sa to hravo zvládnuť. Prinášame naše tipy, ako na to. Nákupy na internete vám ušetrí veľkú veľa času. Vyvarujte sa hneď na začiatku zbytočnému vrátení nevhodne kúpeného tovaru. Ide tomu ľahko predísť. Najprv si skontrolujte tabuľku veľkostí. Každý obchod a značka má totiž trochu rozdielne číslovanie a centimetrové rozdiely. Skontrolujte si teda tabuľku veľkostí a merajte sa. Základné miery sú prsia, pás a boky. Merajte ešte predtým, než sa rozhodnete si niečo pekného na seba kúpiť. Ušetrí vám to potom veľkú veľa času s následnou výmenou oblečenie a vrátení tovaru. Akonáhle vám oblečenie padne a dokonale vám sedí, nezabudnite si do notese, počítača či mobilu napísať poznámku o veľkosti. Nabudúce ušetríte čas a nemusíte všetko robiť znova.

Čítajte podmienky na vrátenie tovaru aj recenzia

Čítajte zákaznícke recenzie a čítajte aj podmienky vrátenia tovaru. Ak často odkladáte návštevu pošty a vrátenie tovaru, môžete ľahko lehotu prošvihnout. Nie je nič horšie, keď si myslíte, že na vrátenie zakúpeného tovaru máte treba celý mesiac a následne zistíte, že je maximum 10 dní. Nechajte si vždy tie kúsky, ktoré si do budúcnosti chcete kúpiť v košíku. Niekedy to možno tak urobiť a nechať odložené skutočne dlhú dobu. S nákupom potom počkajte aspoň dva dni a potom sa vráťte a zhodnoťte, či je to naozaj to pravé, čo potrebujete. Predídete tak nechceným a unáhleným nákupom a ležiacom šatám v skrini. U online nákupov premýšľajte dvojnásobne.

Zaregistrujte sa a buďte v obraze

Ak už máte svoj obchod vyskúšaný, nezabudnite sa u danej značky registrovať, alebo si aspoň zadajte svoj e-mail pre odoberanie noviniek z newslettera. Často sa vám môže pošťastiť, že vám takto na váš účet pristane nejaká zľava alebo stovka ako bonus na ďalší nákup. Pokiaľ už máte svoje obľúbenca a koluje medzi pár vytypovaným obchody, venujte tiež do budúcna chvíľku času na spísanie všetkých veľkostí, ktoré v každom z nich nakupujete. Oddeľte si zvlášť nohavice, sukne, topy, šaty, bundy, kabáty aj topánky, pretože sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude u každého kúsku oblečenia veľkosť trochu líšiť. Ak budete mať poznámky pekne v poznámkovom bloku v počítači alebo v mobile, budete ich mať stále po ruke.